Falstart GieKSy w Nowym Sączu. Katowiczanie przegrali na wyjeździe z Sandecją 0:1 [RELACJA]

Arkadiusz Ławrywianiec
W Katowicach wszyscy kibice marzą o tym, by GieKSa uczciła swoje 50-lecie awansem do ekstraklasy. Na razie jednak podopieczni trenera Kazimierza Moskala zanotowali w roku jubileuszu falstart przegrywając na wyjeździe z Sandecją 0:1.

Swój premierowy mecz w rundzie wiosennej z ćwierćfinalistą Pucharu Polski katowiczanie przegrali na własne życzenie prezentując na wyjeździe fatalną skuteczność. W pierwszej połowie goście mieli w Nowym Sączu ogromną przewagę, a jednak nie potrafili udokumentować jej golem. Doskonale znanego z gry w Cracovii doświadczonego bramkarza Marcina Cabaja nie zdołali pokonać Grzegorz Fonfara, Adrian Napierała, Tomasz Wróbel i debiutujący w GieKSie Szymon Skrzypczak.

ZOBACZ KONIECZNIE WIDEO Z MECZU:
SANDECJA - GKS KATOWICE 1:0. GDZIE TA EKSTRAKLASA?

Niewykorzystanie tych okazji zemściło się na drużynie z Katowic, bo Sandecja w 59 minucie strzeliła gola na wagę zwycięstwa. Jego autorem był Łukasz Grzeszczyk pokazując piłkarzom GieKSy jak zachować zimną krew w polu karnym rywali. W końcówce szansę na podwyższenie wyniku miał rezerwowy Sandecji Adrian Frańczak trafiając z bliska w poprzeczkę.

Sandecja Nowy Sącz - GKS Katowice 1:0 (0:0)