Pociągi Gliwice - Częstochowa pojemniejsze, ale wolniejsze...

  Pociągi Gliwice - Częstochowa pojemniejsze, ale wolniejsze [NOWY ROZKŁAD JAZDY PKP]

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Nowy rozkład jazdy pociągów
  1/9
  przejdź do galerii

  Nowy rozkład jazdy pociągów ©Mikolaj Suchan

  Dzisiaj, 9 marca, wchodzi w życie nowy rozkład jazdy PKP, a w tym także nowy rozkład jazdy Kolei Śląskich. Podróżujący na trasie Katowice - Gliwice będą jechać dłużej. Jednoczeńsie pociągi relacji Gliwice - Częstochowa będą pojemniejsze. To najważniejsze zmiany w nowym rozkładzie jazdy PKP.
  Wraz z wprowadzonym 9 marca nowym rozkładem jazdy pociągów, wydłuża się czas przejazdu pociągów na trasie Katowice-Gliwice.

  - W niedzielę zmienił się rozkład jazdy, liczba połączeń pozostaje bez zmian, ale o około pół godziny wydłuża się czas przejazdu niektórych pociągów Kolei Śląskich na trasie Katowice-Gliwice - poinformował w sobotę rzecznik spółki Michał Wawrzaszek.

  ZOBACZ KONIECZNIE:
  NOWY ROZKŁAD JAZDY POCIĄGÓW OD 9 MARCA


  Wawrzaszek zaznaczył, że zmiany spowodowane są pracami remontowo-modernizacyjnymi prowadzonymi przez zarządcę infrastruktury PKP PLK. "Koleje Śląskie muszą się do tych prac dostosować" - dodał rzecznik spółki.

  W nowym rozkładzie jazdy, który zaczął obowiązywać od niedzieli, liczba połączeń się nie zmieni, jednak pasażerowie podróżujący na trasie Katowice-Gliwice muszą liczyć się z wydłużeniem czasu przejazdu pociągów. "W związku z pracami na torach siedem pociągów - w tym 5 od kwietnia - będzie kierowanych trasą objazdową przez Bytom, co oznacza, że czas przejazdu zwiększy się o ok. 20 do 30 minut" - powiedział.

  Od kwietnia, cztery pociągi będą kursowały na skróconej trasie. Zmiana dotyczy pociągów relacji Gliwice-Zawiercie-Gliwice. Po zmianach, pociągi będą jeździć na trasie Gliwice–Dąbrowa Górnicza Ząbkowice-Gliwice.

  Ponadto z uwagi na wysoką frekwencję podróżnych, do obsługi trasy Częstochowa-Gliwice, Koleje Śląskie skierują swoje najpojemniejsze jednostki, w tym m.in. sześcioczłonowe.

  Każdego dnia z usług Kolei Śląskich korzysta średnio ponad 50 tys. pasażerów.


  *PREZENTY NA DZIEŃ KOBIET 2014 - NAJLEPSZE POMYSŁY
  *PIĘKNE DZIEWCZYNY CHCĄ BYĆ MISS POLONIA - ZDJĘCIA Z CASTINGU W KATOWICACH
  *TVP ABC I TV TRWAM NA MULTIPLEKSIE. Jak odbierać, jak przeprogramować dekoder?
  *GALA NIEGRZECZNI - DODA POBIŁA SIĘ Z SZULIM - NOWE FAKTY i ZDJĘCIA

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ROZKŁAD PSEUDO LANDI NADGOROLI

   777 GOROL TO PIES I LUPUS W LUDZKI SKÓRZE OWCA W KOSCIELE A WILK POZAKOSCIOŁYM (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   ROZKŁAD STAŁY ZYSK BOgATY NADCHOŁOTY NIY WIADOMO NIC KIEDY PRZIJEDZIE I KIEDY ODJEDZIE I Z JAKIEGO PERONU A INFORMACJI NIY MA BO TRZA LUDZIOM WYPŁATA PŁACIĆ R0SKŁAD INO PIJAR JAK CAŁY AFYNGAJ...rozwiń całość

   ROZKŁAD STAŁY ZYSK BOgATY NADCHOŁOTY NIY WIADOMO NIC KIEDY PRZIJEDZIE I KIEDY ODJEDZIE I Z JAKIEGO PERONU A INFORMACJI NIY MA BO TRZA LUDZIOM WYPŁATA PŁACIĆ R0SKŁAD INO PIJAR JAK CAŁY AFYNGAJ HISTOERIA POLITYCZNO GOSPO DARKA POLITYCZNO PROPAGANDOBANDYCKA KARZDO AFA NA SFFUJ STRUJ A AFUF RUJ LOKOMOTYWA I DWA WAGONY PLUUS SZYNOBUSY Z LUDZIAMI CO NA SZYBACH TWARZE ODCISKAJOM PLUS SZYNOBUSY CO ZATRZYMYWAŁY SIE CO DRUG I TRZECIO STACJA I OMIJAJI LUDZI NA STACJI BO DO JEDNEGO WAGONU WSZYSCY NIY WLEZOO M CHYBA RZE W INDIACH NA DACHU STANDART HINDOJEWRIOPIEJSKI =NADGOROLSKY.PLUS ZASNIRZONE I ZASRANE ZASZCZANE I OBRZIGANE UBIKACJE BO W POLASZCZE TYLKO PRACUJOM AFY PO STUDIACH I 5KIERUNKACH CO TEGO ROBIĆ NIGDY NIY BUDUT BO ŁAD I PORZONDEK ZAWSZE WBREW NADJENTELIGENCYJI SRAMACTFU SZLACHETY NADWSIOWATY.POLACKO JELITA HŁOPSTFO PAŃCZYŻNIANE PO PZPR POLACKI CUD WIEŚNIACTFO SZLACHETOM PREZESSY RAMZESSY I NIKT ZA NIC NIY ODPOWIADO A WSZYSCY KRADNOM I KOMBINUJOM I PRAWO USTANAWIAJOM DO SIEBIE I SWOJEGO ZYSKU.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Coraz

   Krutki (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

   Coraz lepiej - wspak !

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Zawiedziony

   Uczeń (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

   Od kilku miesięcy z niecierpliwością czekaliśmy na zmianę rozkładu jazdy, mając nadzieję, że zmieni się on na naszą korzyść, tj. nie będzie nas zmuszał do wstawania godzinę wcześniej. Teraz pociąg,...rozwiń całość

   Od kilku miesięcy z niecierpliwością czekaliśmy na zmianę rozkładu jazdy, mając nadzieję, że zmieni się on na naszą korzyść, tj. nie będzie nas zmuszał do wstawania godzinę wcześniej. Teraz pociąg, który jechał za wcześnie, jedzie jeszcze wcześniej, a ten, który jechał za późno, jedzie jeszcze później. Hura.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama