Katowice Street Art Festival 2014 w tym roku w maju, ale...

  Katowice Street Art Festival 2014 w tym roku w maju, ale mural już powstaje [ZDJĘCIA]

  Justyna Przybytek

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Katowice Street Art Festival 2014
  1/7
  przejdź do galerii

  Katowice Street Art Festival 2014 ©Katowice Street Art Festival

  Katowice Street Art Festival 2014 odbędzie się nie w kwietniu, a dopiero w maju. Choć do rozpoczęcia festiwalu zostały ponad dwa miesiące pierwszy mural tegorocznej edycji już powstaje w Dąbrówce Małej. Tworzy go Filippo Minelli.
  Tegoroczna edycja Katowice Street Art Festival została przesunięta o około miesiąc, zamiast w kwietniu odbędzie się w maju, między 16 a 25 maja. Zmiana terminu jest na stałe. Powód jest prozaiczny. - Doświadczenia poprzednich festiwali pokazały, że kwiecień bywa kapryśny jeśli chodzi o pogodę i artystom zbyt często deszcz lał się na głowę – wyjaśnia Łukasz Kałębasiak, rzecznik prasowy Instytucji Kultury Katowice – Miasto Ogrodów, organizatora festiwalu sztuki ulicznej.

  Minelli jest pierwszym artystom, który podczas tej edycji tworzy w Katowicach. - W tym roku chcemy większość artystów, a będzie ich kilkunastu z całego świata, zaprosić na dłuższe rezydencje w Katowicach, niektórzy ze względu na terminarz przyjadą wcześniej, tak jak Minelli, który zaczął już pracę – dodaje Kałębasiak. Mural na ścianie budynku przy ulicy Le Ronda ma być gotowy jeszcze w poniedziałek.

  W sumie w ramach Katowice Street Art Festival w stolicy aglomeracji śląskiej powstanie kilkanaście murali oraz instalacji artystycznych. - Pojawią się zarówno w centrum, jak i w dzielnicach, ale przede wszystkim w tych drugich. Zależy nam, aby ze sztuką uliczną wychodzić poza Sródmieście, między innymi dlatego, że jest tu niewiele miejsc, na których murale mogą powstać – tłumaczy Kałębasiak.

  Katowice Street Art Festival Katowice Street Art Festival 2013. Oto jak artyści pomalowali Katowice ZDJĘCIA

  Kilkadziesiąt ścian już zostało zajętych podczas trzech minionych edycji festiwalu, w ramach których powstało ponad 20 murali między innymi w centrum, ale także w Szopienicach, Załężu, Bogucicach, czy Zawodziu.


  *Próbny sprawdzian szóstoklasistów 2014 ARKUSZE + KLUCZ ODPOWIEDZI
  *Horoskop 2014: Karty tarota ostrzegają [PRZEPOWIEDNIE NA 2014]
  *Tabliczka mnożenia do wydrukowania [WZORY TABLICZEK MNOŻENIA]
  *Urlop macierzyński 2014 [ZASADY I TERMINY: URLOP RODZICIELSKI]

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   no więc

   kurde! (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   czemuuuu no czemu nie ma żadnej dokładniejszej informacji na stronie www --> która nawet jeszcze nie działa.... jak wygląda festival od strony muzycznej.. w jakich godzinach kto gdzie wystąpi?np...rozwiń całość

   czemuuuu no czemu nie ma żadnej dokładniejszej informacji na stronie www --> która nawet jeszcze nie działa.... jak wygląda festival od strony muzycznej.. w jakich godzinach kto gdzie wystąpi?np jest taki artysta - Onra - i on już pisze na swym profilu wszystko co do godziny daty itd za to od strony samego festivalu nie ma podanego nic, na mejle nie odpowiadają....ehzwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   hahaha

   wykrzyknik (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   "Minelli jest pierwszym artystom"
   just wow!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   żenada

   korekta (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Trzeba być "artystą", żeby takie byki publikować.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama