Żołnierze Powstania Warszawskiego w labiryncie podziemnego miasta

W 1. odcinku "Tajemnic Państwa Podziemnego" rekonstruujemy koszmarny świat warszawskich kanałów oraz badamy techniki, których używali powstańcy, by przetrwać pod ziemią. Obejrzyj go lub przejdź do pełnego wydania Powstania Warszawskiego.

Obejrzyj wszystkie odcinki
Zwiń
Obejrzyj wideo
Matura z Operonem [ARKUSZE Z JĘZYKA POLSKIEGO]

Matura z Operonem [ARKUSZE Z JĘZYKA POLSKIEGO]

Aktualizacja:

Dziennik Zachodni

Matura

Matura ©Arkadiusz Gola

23 listopada o godz. 9 początek matury próbnej z języka polskiego przygotowanej przez Wydawnictwo Pedagogiczne Operon. Zakończyły się tuż po godz. 11. Przeczytaj,
Matura

Matura ©Arkadiusz Gola

Wydawnictwo wysłało opracowane przez swoich specjalistów testy maturalne do wszystkich chętnych szkół.

Między 19 a 22 listopada na ręce dyrektorów szkół trafiły zapieczętowane arkusze egzaminacyjne z języka polskiego, matematyki, języków obcych, chemii, fizyki, geografii, historii, biologii i WOS-u. Wszystko odbywa się w formie jak najbardziej zbliżonej do prawdziwej matury.

23 listopada uczniowie piszą pierwszy test - z języka polskiego.
Przez kolejne trzy dni odbywać się będą kolejne egzaminy. Operon proponuje, aby wszystkie, jak prawdziwa matura, rozpoczynały się o godzinie 9.00, aby uniknąć wycieku odpowiedzi do szkół, w których dyrekcja zadecydowałaby o późniejszej godzinie.

Arkusze zadań z próbnej matury z Operonem znajdziesz tutaj

Oto ważne terminy
23 listopada 2010 godz. 9.00, próbna matura z języka polskiego w zakresie podstawowym, czas trwania: 170 minut

24 listopada 2010 godz. 9.00, próbna matura z matematyki w zakresie podstawowym, czas trwania: 170 minut

25 listopada 2010 godz. 9.00, próbna matura z języka angielskiego, niemieckiego, francuskiego i rosyjskiego w zakresie podstawowym (czas trwania: 120 minut) i rozszerzonym (czas trwania: 120 minut część I i 70 minut część II)

26 listopada 2010 godz. 9.00, próbna matura w zakresie rozszerzonym z matematyki i języka polskiego (czas trwania: 180 minut) oraz z historii i WOS-u (czas trwania: w zakresie podstawowym 120 minut, w zakresie rozszerzonym 180 minut), biologii, chemii, geografii, fizyki i astronomii (czas trwania: w zakresie podstawowym 120 minut, w zakresie rozszerzonym 150 minut)

styczeń 2011 przekazanie szkołom raportów podsumowujących wyniki próbnej matury i prezentacja ogólnopolskich wyników na stronie internetowej wydawnictwa


PS

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

DZ poleca

Wideo