Matura z Operonem [ARKUSZE Z JĘZYKA POLSKIEGO]

Matura z Operonem [ARKUSZE Z JĘZYKA POLSKIEGO]

Aktualizacja:

Dziennik Zachodni

Matura

Matura ©Arkadiusz Gola

23 listopada o godz. 9 początek matury próbnej z języka polskiego przygotowanej przez Wydawnictwo Pedagogiczne Operon. Zakończyły się tuż po godz. 11. Przeczytaj,
Matura

Matura ©Arkadiusz Gola

Wydawnictwo wysłało opracowane przez swoich specjalistów testy maturalne do wszystkich chętnych szkół.

Między 19 a 22 listopada na ręce dyrektorów szkół trafiły zapieczętowane arkusze egzaminacyjne z języka polskiego, matematyki, języków obcych, chemii, fizyki, geografii, historii, biologii i WOS-u. Wszystko odbywa się w formie jak najbardziej zbliżonej do prawdziwej matury.

23 listopada uczniowie piszą pierwszy test - z języka polskiego.
Przez kolejne trzy dni odbywać się będą kolejne egzaminy. Operon proponuje, aby wszystkie, jak prawdziwa matura, rozpoczynały się o godzinie 9.00, aby uniknąć wycieku odpowiedzi do szkół, w których dyrekcja zadecydowałaby o późniejszej godzinie.

Arkusze zadań z próbnej matury z Operonem znajdziesz tutaj

Oto ważne terminy
23 listopada 2010 godz. 9.00, próbna matura z języka polskiego w zakresie podstawowym, czas trwania: 170 minut

24 listopada 2010 godz. 9.00, próbna matura z matematyki w zakresie podstawowym, czas trwania: 170 minut

25 listopada 2010 godz. 9.00, próbna matura z języka angielskiego, niemieckiego, francuskiego i rosyjskiego w zakresie podstawowym (czas trwania: 120 minut) i rozszerzonym (czas trwania: 120 minut część I i 70 minut część II)

26 listopada 2010 godz. 9.00, próbna matura w zakresie rozszerzonym z matematyki i języka polskiego (czas trwania: 180 minut) oraz z historii i WOS-u (czas trwania: w zakresie podstawowym 120 minut, w zakresie rozszerzonym 180 minut), biologii, chemii, geografii, fizyki i astronomii (czas trwania: w zakresie podstawowym 120 minut, w zakresie rozszerzonym 150 minut)

styczeń 2011 przekazanie szkołom raportów podsumowujących wyniki próbnej matury i prezentacja ogólnopolskich wyników na stronie internetowej wydawnictwa


PS

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

DZ poleca

Wideo