Prognoza pogody na marzec: Ciepło, ale popada PROGNOZA...

  Prognoza pogody na marzec: Ciepło, ale popada PROGNOZA POGODY MARZEC 2014

  Jadwiga Jenczelewska

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Prognoza pogody na marzec: Ciepło, ale popada PROGNOZA POGODY MARZEC 2014
  1/11
  przejdź do galerii

  ©KAG

  Prognoza pogody na marzec: W tym roku nie możemy narzekać na pogodę, bo takiej zimy jak w ostatnim sezonie – bez mrozu i śniegu – w naszym regionie już dawno nie było. Najważniejszym jej defektem jest jednak pogłębiająca się susza, bo opady śniegu pozwalały na zgromadzenie zapasów wilgoci w glebie. PROGNOZA POGODY NA MARZEC
  PROGNOZA POGODY NA MARZEC: ZOBACZ JAKA BĘDZIE DRUGA DEKADA MARCA

  Po prawie wiosennej zimie czekamy mimo wszystko niecierpliwie na wiosnę astronomiczną, która w tym roku pojawi się 20 marca o godzinie 17.57.

  CZYTAJ KONIECZNIE:
  Kiedy przyjdzie wiosna? Już się budzi!


  Aby wiosenna wegetacja zaczęła się na dobre, średnia temperatura w ciągu doby musi przekraczać co najmniej 5°C. Za początek tego okresu przyjmuje się też zakwitanie leszczyny, kaczeńców i podbiału.

  Gdyby kierować się tymi oficjalnymi kryteriami, trzeba by uznać, że wiosna już się w Polsce zaczęła na dobre. Co prawda kaczeńce jeszcze nie kwitną, ale leszczyna jak najbardziej.

  W naszym regionie wiosna zaczyna się najwcześniej w rejonie Wodzisławia Śląskiego. Zdaniem meteorologów i przyrodników, klimat Wodzisławia jest dość łagodny. Sprzyja temu sąsiedztwo Odry, kompleksy leśne otaczające miasto, ale przede wszystkim bliskość Bramy Morawskiej, którą napływają do Polski ciepłe masy powietrza z południa Europy. Dlatego okres wegetacyjny na obszarze Wodzisławia i w jego okolicy należy do najdłuższych w kraju – wynosi 225 dni w roku.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama