Częstochowa: Oskarżona zasłabła i proces odroczono

  Częstochowa: Oskarżona zasłabła i proces odroczono

  Beata Marciniak

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Izabela N. była radną poprzedniej kadencji

  Izabela N. była radną poprzedniej kadencji ©Fot. Janusz Strzelczyk

  Przed Sądem Rejonowym nie doszło do rozpoczęcia procesu przeciwko byłej radnej klubu PiS Izabeli N. Oskarżona zasłabła. - Interweniowało pogotowie ratunkowe - twierdzi Bogusław Zając, rzecznik sądu.
  Izabela N. była radną poprzedniej kadencji

  Izabela N. była radną poprzedniej kadencji ©Fot. Janusz Strzelczyk

  Izabeli N. prokuratura zarzuca paserstwo celne i akcyzowe oraz usiłowania przekupienia policjantów i znieważenia ich na służbie.

  W marcu patrol policji zatrzymał do kontroli samochód jadący ul. Bohaterów Katynia. Kierowca Gabriel K. nie miał dokumentów, prawo jazdy zabrał mu sąd. Wiózł 28 butelek alkoholu i 30 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. W czasie kontroli podeszła do funkcjonariuszy Izabela N., radna i znajoma Gabriela K.
  Wyjęła plik banknotów próbując przekupić policjantów. Miała powiedzieć według ich zeznań: "Macie 2 tys. zł i sprawę uważamy za załatwioną". Policjanci ostrzegli kobietę, wtedy N. zaczęła dokładać kolejne banknoty i krzyczeć, że nie wiedzą, z kim mają do czynienia i jakie ma koneksje. Groziła, że doprowadzi do zwolnienia ich z pracy. Twierdziła, że pomaga bezdomnemu Gabrielowi K.

  - Owszem doszło do wymiany zdań z policją. Miałam pieniądze, ale nikomu ich nie oferowałam - zaprzeczała policyjnej wersji wydarzeń radna. Spędziła noc w policyjnej izbie zatrzymań. Miesiąc później policjanci namierzyli ją w dziupli - w garażu przy ul. Kisielewskiego kiedy z Gabrielem K. pakowała do renaulta plastikowe butelki ze spirytusem. W garażu i samochodzie zabezpieczono 340 litrów nielegalnego alkoholu bez polskich znaków akcyzy oraz prawie 1300 paczek nielegalnych papierosów.
  Izabela N. nie kandydowała w tym roku do Rady Miasta.


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama