Jak wygrać II turę wyborów? Oto sposoby

  Jak wygrać II turę wyborów? Oto sposoby

  Sławomir Cichy, Michał Wroński

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  5 grudnia odbędzie się II tura wyborów

  5 grudnia odbędzie się II tura wyborów ©Fot. Marzena Bugała

  Dziś startuje błyskawiczna dwutygodniowa kampania w miastach, w których prezydenta 5 grudnia wyłoni druga tura głosowania. Tak naprawdę nie jest ważne kto ile zebrał głosów.
  5 grudnia odbędzie się II tura wyborów

  5 grudnia odbędzie się II tura wyborów ©Fot. Marzena Bugała

  Zobacz najświeższy serwis wyborczy - wyniki, opinie, komentarze
  Dziś wszystko zaczyna się od nowa. A w krótkiej kampanii nie ma czasu na programy i debaty. Kandydaci ruszają w miasta, będą pukać od każdych drzwi, by uścisnąć jak najwięcej dłoni. Tak zrobią m.in. Marek Krząkała walczący o prezydenturę w Rybniku, ale i obaj kandydaci z Sosnowca - Kazimierz Górski i Jarosław Pięta. Prezydent Rybnika Adam Fudali zaś codziennie od godz. 16 będzie czekał na mieszkańców na rynku, a Grażyna Dziedzic z Rudy Śląskiej od czwartku będzie spotykać się z wyborcami na targowiskach.
  Nikt nie lubi głosować na przegranych, nieciekawych i niedojdów

  Już dziś swoją konferencję prasową zwołuje Grzegorz Osyra z Mysłowic, który, niezrażony nikłym poparciem w pierwszej turze, zapowiedział sensacyjne informacje. Jakie? Nie wiadomo, bo ważnym elementem kampanii jest stopniowanie napięcia.

  Zapytaliśmy specjalistów od marketingu i wizerunku politycznego, czy takie zagrywki mają sens i co zrobić, by w krótkiej kampanii zapewnić sobie sukces.

  Chwytów do wykorzystania jest mnóstwo: można dogadać się z konkurentami, którzy odpadli w pierwszej turze i przejąć ich wyborców, odwiedzać mieszkańców w domach, na kilka dni przed wyborami zorganizować duże spotkanie dla ludzi, by media zdążyły z relacją. Stosowany jest także tzw. czarny PR.
  - W wielu miastach na wyniku wyborów zaważyć może jedna dobrze przeprowadzona akcja medialna, która pogrąży przeciwnika - mówi Piotr Tymochowicz, specjalista od wizerunku, z którego usług korzystali m.in. Andrzej Lepper, Wiktor Juszczenko czy Michał Wiśniewski.

  Jednak nawet w czarnym PR obowiązuje żelazna zasada. Nie atakuje się rodziny kandydata i nie wkracza na jego prywatny grunt, bo skutki są odwrotne od zamierzonych - tak jak było w przypadku informacji o dziadku Donalda Tuska w Wehrmachcie.
  1 3 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama