Ogromne korki na DK-86 w Katowicach-Giszowcu do niedzieli

  Ogromne korki na DK-86 w Katowicach-Giszowcu do niedzieli

  Adrian Ołdak

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Do końca tygodnia trudno będzie przejechać dwupasmówką (DK-86) przez Giszowiec. Na ul. Pszczyńskiej drogowcy niwelują garby w jezdni i wylewają w ich miejsce nowy asfalt.
  Za wszystko płaci kopalnia "Murcki Staszic", bo droga została zniszczona na skutek wydobycia węgla.
  Wczoraj zakończył się remont jezdni w stronę Tychów i drogowcy przenieśli się na jezdnię w stronę Sosnowca. Niestety, mimo że jeden pas ruchu jest przejezdny tworzą się gigantyczne korki. Przejechanie kilku kilometrów może zająć nawet pół godziny.

  Garby w Giszowcu powstają od lat.
  Ostatnio największym utrapieniem kierowców był próg, który powstał na samym dnie niecki giszowieckiej. Auto wjeżdżając na niego dostawało mocne uderzenie w osie. Podobnie było na szczycie (okolice skrzyżowania z ul. Górniczego Stanu), ale tam kilka lat temu garby sfrezowano i ustawiono znak z ograniczeniem prędkości do 40 km na godz. Teraz będzie tam nowy asfalt.

  Ryszard Fedorowski, rzecznik Katowickiego Holdingu Węglowego, zapewnia, że firma jest przygotowana na naprawę szkód górniczych. W ub. roku fundusz na ten cel wynosił ponad 20 mln zł.
  Szkody górnicze są też widoczne na DK-86 przy zjeździe z górki murckowskiej w kierunku Tychów. Remont jest na razie na etapie negocjacji.

  Czytaj najświeższy serwis drogowy

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama