Służba Celna w Katowicach: Będą patrole na targowiskach i...

  Służba Celna w Katowicach: Będą patrole na targowiskach i bazarach

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Służba Celna w Katowicach: Będą patrole na targowiskach i bazarach
  1/2
  przejdź do galerii

  ©Służba Celna w Katowicach

  Od 15 marca 2014 r. funkcjonariusze Służby Celnej rozpoczną działania prewencyjne na wybranych targowiskach i bazarach. Działania będą polegać na patrolowaniu wytypowanych miejsc przez umundurowanych funkcjonariuszy Służby Celnej. Organizacja patroli będzie oparta na analogicznych zasadach jak w innych służbach realizujących zadania prewencyjne np. Policji.
  W przypadku stwierdzenia wystąpienia nielegalnej sprzedaży np. wyrobów tytoniowych, funkcjonariusze celni będą na bieżąco reagować, zgodnie z przepisami Kodeksu postępowania karnego.

  Działania prewencyjne mają na celu ograniczenie „szarej strefy" zwłaszcza w obrocie nielegalnymi wyrobami akcyzowymi, w szczególności tytoniowymi, poprzez ograniczenie tego kanału ich dystrybucji. Działaniami tymi będą objęte targowiska i bazary, na których istnieje duże ryzyko obrotu nielegalnymi wyrobami akcyzowymi tj. papierosów, tytoniu, alkoholu.

  Rezultatem działań funkcjonariuszy w stałych patrolach prewencyjnych będzie ograniczenie nieuczciwej konkurencji, zmniejszenie tzw. "szarej strefy" i uszczelnienie systemu akcyzy. Działania prewencyjne będą miały na celu również ochronę społeczeństwa przed zagrożeniami dla zdrowia i życia ludzkiego, jakie niosą towary akcyzowe pochodzące z nielegalnych źródeł.

  Funkcjonariusze śląskiej Służby Celnej uczestniczyli w licznych szkoleniach w zakresie: taktyki i techniki interwencji, psychologii działań prewencyjnych, zagadnień związanych z bezpieczeństwem podczas czynności kontrolnych, rozpoznawania postaw agresywnych oraz radzenia sobie z trudnymi sytuacjami i stresem.


  *Próbny sprawdzian szóstoklasistów 2014 ARKUSZE + KLUCZ ODPOWIEDZI
  *Horoskop 2014: Karty tarota ostrzegają [PRZEPOWIEDNIE NA 2014]
  *Tabliczka mnożenia do wydrukowania [WZORY TABLICZEK MNOŻENIA]
  *Urlop macierzyński 2014 [ZASADY I TERMINY: URLOP RODZICIELSKI]

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama