Tomasz "Góral" Adamek na rozstajnych drogach

  Tomasz "Góral" Adamek na rozstajnych drogach

  Rafał Musioł

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Tomasz Adamek i Wiaczesław Głazkow stoczą dziś ringową wojnę . Ten pojedynek dla obu oznaczaringowe być albo nie być

  Tomasz Adamek i Wiaczesław Głazkow stoczą dziś ringową wojnę . Ten pojedynek dla obu oznaczaringowe być albo nie być ©Tomasz Hołod

  Jeśli Tomasz Adamek pokona Wiaczesława Głazkowa znów dostanie szanse walki z Władimirem Kliczką. Jeśli przegra pójdzie na emeryturę.
  Tomasz Adamek i Wiaczesław Głazkow stoczą dziś ringową wojnę . Ten pojedynek dla obu oznaczaringowe być albo nie być

  Tomasz Adamek i Wiaczesław Głazkow stoczą dziś ringową wojnę . Ten pojedynek dla obu oznaczaringowe być albo nie być ©Tomasz Hołod

  Wiaczesław Głazkow w zawodowym boksie jeszcze niczego wielkiego nie osiągnął. Brązowy medalista igrzysk w Pekinie stoczył co prawda 17 walk i wszystkie wygrał, ale nazwiska jego rywali ważyły mniej niż on sam. A jednak to właśnie od pojedynku z 29-letnim, a więc o osiem lat młodszym Ukraińcem, zależy los Tomasza Adamka. Zwycięstwo otworzy mu drogę do walki o pas mistrza świata, porażka będzie właściwie równoznaczna z emeryturą.


  Głazkow też ma się o co bić. Pokonanie Adamka wywinduje go na widoczne miejsca w rankingach i zapewni niezłe widoki na przyszłość oraz znacznie wyższe zarobki za kolejne występy. Faworytem będzie jednak Polak.

  - Siłę ciosów mają porównywalną, Głazkow jest lepszy w obronie, za to Adamek ma twardszą szczękę. Ukrainiec jest młodszy, za to Polak bardziej doświadczony i to powinno zadecydować - zgodnie twierdzą eksperci z amerykańskich portali internetowych.

  - To będzie wojna i jestem do niej perfekcyjnie przygotowany. Lubię Adamka, znamy się, ale zamierzam go pokonać - deklaruje Głazkow.

  - Jestem zadowolony ze swoich przygotowań. Spodziewam się dobrej walki. I chcę walczyć znów o pas, a to oznacza, że muszę wygrać - krótko stwierdził sam "Góral".

  Pięściarz z Gilowic dodał, że postanowił zmienić utwór, przy którym wchodzi do ringu. W miejsce dotychczasowego "Pamiętaj" Funky Polaka, pojawi się "Prawdziwy sukces" Arkadio.

  - To tekst o odwadze, męstwie i walce o przyszłość - twierdzi raper, który nie ukrywa satysfakcji z wyboru Adamka. - Gdy się o tym dowiedziałem, aż się nogi pode mną ugięły. Co tu kryć, jestem dumny z tego wyróżnienia.

  Zdaniem bukmacherów, a przynajmniej sądząc po ich typach, pojedynek potrwa pełne dwanaście rund.

  - Tego nigdy nie da się przewidzieć - zaznacza Adamek. - Zapowiada się twarda walka, Głazkow mówi nawet o wojnie. W takich okolicznościach wiele może się wydarzyć. To waga ciężka, każdy cios jest właśnie taki, jak ta nazwa.

  Organizatorzy, czyli firma Main Events, do której należą obaj pięściarze, reklamuje wieczór w kasynie w Bethlehem (Adamek pokonał już w tym miejscu Steve Cunninghama) jako "Rozstajne drogi", czyli w wolnym tłumaczeniu "Wóz albo przewóz". Nie da się ukryć, że slogan został trafiony w dziesiątkę. Teraz jeszcze tylko Adamek musi trafić Głaz-kowa...

  Bezpośrednią transmisję z walki przeprowadzi Polsat Sport. Początek o godz. 2 w nocy z soboty na niedzielę.


  *Próbny sprawdzian szóstoklasistów 2014 ARKUSZE + KLUCZ ODPOWIEDZI
  *Horoskop 2014: Karty tarota ostrzegają [PRZEPOWIEDNIE NA 2014]
  *Tabliczka mnożenia do wydrukowania [WZORY TABLICZEK MNOŻENIA]
  *Urlop macierzyński 2014 [ZASADY I TERMINY: URLOP RODZICIELSKI]

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ?

   pszczyniok (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   Jakiś Fiacik chce udawać Ferrari!

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama