Rekolekcje wielkopostne 2014 TERMINY, MIEJSCA

  Rekolekcje wielkopostne 2014 TERMINY, MIEJSCA

  JUT

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Rekolekcje wielkopostne 2014 TERMINY, MIEJSCA
  1/2
  przejdź do galerii

  ©arc.

  Rekolekcje wielkopostne organizowane są przed Wielkanocą. Sprawdziliśmy, gdzie odbywają się rekolekcje, poza parafialnymi. Gdzie warto się wybrać na rekolekcje wielkopostne?
  Rekolekcje wielkopostne to czas przemyśleń i przygotowania się na zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Okres wielkiego postu jest czasem zadumy, w kościele katolickim nie odbywają się wtedy huczne zabawy, a wierni uczestniczą w rekolekcjach.

  Rekolekcje organizują dla swoich wiernych kościoły parafialne. Coraz częściej ludzie szukają jednak innych rekolekcji wielkopostnych, podczas których będą mogli bardziej skupić się na swojej wierze. Najczęściej są one wyjazdowe i weekendowe.

  CZYTAJ KONIECZNIE:
  WIELKI POST 2014: JAKIE SĄ POSTANOWIENIA WIELKOPOSTNE - PRZYKŁADY


  Rekolekcje z Poncjuszem Piłatem organizuje duszpasterstwo akademickie w Katowicach. Potrwają od 6 do 9 kwietnia. Spotkania odbywać się będą codziennie o godz. 19 w krypcie i poprowadzi je ks. prof. Franciszek Longchamps de Berier.

  Dla tych, którzy potrzebują odetchnąć podczas rekolekcji od życia rodzinnego swoją ofertę przygotowali Benedyktyni w Tyńcu. Od 9 do 13 kwietnia odbędą się tam wielkopostne rekolekcje bibliojno-liturgiczne "W oczekiwaniu świętej Paschy". Poprowadzi je O. Hieronim St. Kreis. Rekolekcje skierowane są do wszystkich osób pragnących jak najpełniej przeżyć Święte Triduum Paschalne. Kontakt: 12 688 5 450.

  Od 21 do 23 marca odbędą się rekolekcje wielkopostne "Rzeka wody życia". Rozpoczną się w piątek o godz. 18 i zakończą w niedzielę o godz. 14.30. Odbędą się w Domu św. Kaspra w Częstochowie. Tel. 34 366 48 36 (zgłoszenia w godz. 15 - 20), koszt uczestnictwa to 160 zł. Poprowadzi je ks. Dawid Adam Wróblewski. Cel to przez biblijną metaforę źródła ukazać sakramenty Kościoła, które stają się ożywczymi źródłami dla spragnionych, "wysuszonych" wiernych.

  Od godz. 18, 11 kwietnia do godz. 15, 13 kwietnia odbędą się rekolekcje "Jaki obraz Boga noszę w sobie" w Katowicach-Brynowie. Poprowadzą je Beata Słoka (psycholog chrześcijański) oraz ks. Wojciech Ignasiak. W programie między innymi modlitwa, Eucharystia, sakrament pokuty i pojednania, możliwość rozmowy z psychologiem. Rekolekcje odbędą się w Ośrodku Profilaktyczno-Szkoleniowym im. ks. Franciszka Blachnickiego.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo