Pierwszy dzień wiosny: Jaki będzie? "Zima trzyma, wiosna...

  Pierwszy dzień wiosny: Jaki będzie? "Zima trzyma, wiosna przyjdzie 10 kwietnia" - Zobacz jak wyglądał pierwszy dzień wiosny rok temu

  KAG

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Pierwszy dzień wiosny: Jaki będzie? "Zima trzyma, wiosna przyjdzie 10 kwietnia" - Zobacz jak wyglądał pierwszy dzień wiosny rok temu
  1/13
  przejdź do galerii

  ©Fot. Marzena Bugala -Azarko/ Pol

  Pierwszy dzień wiosny w ubiegłym roku w niczym nieprzypominał wiosennej aury, aktualnie panującej za oknem. Na chodnikach i ulicach leżał śnieg, a topienie marzanny w wielu miejscach było niemożliwe ze względu na zamarzniętą wodę. Pierwszy dzień wiosny w 2014 roku zapowiada się zgoła odmiennie. Będzie ciepło, słonecznie, jednym słowem wiosennie. PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY - ZOBACZ JAK WYGLĄDAŁ POCZĄTEK WIOSNY ROK TEMU.
  Choć według kalendarza mamy jeszcze zimę to już spokojnie możemy powiedzieć - wiosna jest już blisko. Na drzewach pojawiają się pierwsze zielone pączki, trawa staje się coraz bardziej zielona, wiosna budzi się do życia. W czwartek, 20 marca - w pierwszy dzień wiosny możemy spodziewać się kilkunastu stopni Celsjusza oraz bezchmurnego nieba.

  Kiedy zaczyna się wiosna? W roku 2011 pierwszy dzień wiosny przypadł na 21 marca. Każdy kolejny pierwszy dzień wiosny do roku 2043 przypada na 20 marca. Od roku 2044 wiosnę będziemy witać jeszcze wcześniej - 19 lub 20 marca.

  Do daty 21 marca, jako dnia rozpoczęcia wiosny powrócimy dopiero w roku 2102. Zmiana daty początku wiosny związana jest z ruchem punktu Barana - jednego z dwóch punktów przecięcia ekliptyki z równikiem niebieskim. Punkt równonocy wiosennej, to moment przejścia Słońca przez punkt Barana, który zwiastuje początek astronomicznej wiosny na półkuli północnej.


  *Próbny sprawdzian szóstoklasistów 2014 ARKUSZE + KLUCZ ODPOWIEDZI
  *Horoskop 2014: Karty tarota ostrzegają [PRZEPOWIEDNIE NA 2014]
  *Tabliczka mnożenia do wydrukowania [WZORY TABLICZEK MNOŻENIA]
  *Urlop macierzyński 2014 [ZASADY I TERMINY: URLOP RODZICIELSKI]

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama