Zawisza - Górnik 2:1 [RELACJA LIVE + ZDJĘCIA + OPINIE] Ćwierćfinał Pucharu Polski

Michał Nowak/TOK
W pierwszym meczu ćwierćfinału Pucharu Polski Zawisza Bydgoszcz wygrał z Górnikiem Zabrze 2:1 (1:1). Bramki dla Zawiszy strzelili Michał Masłowski (40. minuta) i Piotr Petasz (70), a dla Górnika Tomas Majtan (21). Rewanż w Zabrzu 26 marca.

ZAWISZA BYDGOSZCZ - GÓRNIK ZABRZE LIVE!

" height="480" width="660">
Opinie trenerów

Ryszard Tarasiewicz (Zawisza)

Górnik w większości spotkania lepiej operował piłką w środku pola. My nie ustrzegliśmy się technicznych błędów, przez co mecz kosztował nas więcej wysiłku niż rywali. Chłopcy pokazali znów charakter, bo nie pierwszy raz tracimy pierwsi bramke, a mimo to nie podłamuje nas to i dążymy do zwycięstwa. Zdajemy sobie sprawę z tego, że w rewanżu będzie nas czekało ciężkie spotkanie. Jednak to nas wygrana przybliża do półfinału.

Józef Dankowski (Górnik, wpisany do protokołu jako pierwszy trener, bo Robert Warzycha nie ma licencji)

Ciężko nam wygrać mecz czy ligowy, czy pucharowy. Gry nie musimy się wstydzić, bo pokazaliśmy kilka niezłych akcji i stworzyliśmy kilka dobrych okazji do zdobycia bramki, dzięki czemu byliśmy świadkami dobrego meczu. Kwestia awansu do półfinału jest nadal otwarta. Dziś gratulujemy Zawiszy zwycięstwa, ale w rewanżu zrobimy wszystko, aby to Górnik awansował do półfinału.

Koniec meczu. Zawisza wygrał z Górnikiem 2:1.

90+3 - mecz jeszcze trwa

90+1 - Petasz z wolnego z 40 metrów, wysoko nad bramką

90 minuta - sędzia doliczył 3 minuty

88 minuta - strzał Iwana, bramkarz bez trudu łapie piłkę

87 minuta - trener Warzycha spogląda na zegarek. W kontekście straty dwóch obrońców ten wynik jest dobry?

85 minuta - zmiana w Zawiszy, schodzi Masłowski, a za niego Geworgian

82 minuta - zmiana w Górniku. Za Majtana wchodzi Oziębała

81 minuta - rzut rożny Górnika. Kosznik wprost do rąk bramkarza

80 minuta - Górnik jakoś opanował sytuację, Zawisza już tak nie naciera

72 minuta - mogło być 3:1. Kasprzik świetnie obronił strzał Petasza. Zawisza atakuje, Górnik w coraz większych opałach.

Dośrodkował Masłowski, a Petasz przymierzył głową w okienko. Kasprzik dotknął piłkę, ale nie był w stanie obronić.

70 minuta - jest 2:1 dla Zawiszy. Bramka Piotra Petasza

69 minuta - za Pandżę wchodzi Drewniak

Pandża nie wróci na boisko. Górnik traci drugiego środkowego obrońcę!

67 minuta - na boisku leżał Pandża. Teraz jest znoszony na noszach.

65 minuta - zmiana w Zawiszy, za Strąka wchodzi Skrzyński

63 minuta - Nakoulma nie trafia z sześciu metrów, ale trzeba przyznać, że nie miał najłatwiejszej piłki

60 minuta - walka jest, ale okazji na bramki brak

55 minuta - huknął Sobolewski, ale trafił w Majtana! Szkoda, bo piłka zmierzała do siatki

50 minuta - na razie bez groźnych akcji

Zaczęła się II połowa.

Do przerwy 1:1. Górnik dobrze prezentował się przez pierwsze pół godziny. Potem nacisnął Zawisza. Pierwszą bramkę w barwach Górnika strzelił Słowak Tomas Majtan

44 minuta - Kasprzik ratuje Górnika broniąc strzał z bliska Masłowskiego. Bramkarz odbił piłkę nogą, futbolówka odbiła się jeszcze od słupka i wyszła na rzut rożny

44 minuta - z boiska schodzi kulejąc Szeweluchin, za niego Łukasiewicz

Po rzucie rożnym Masłowski strzelił głową z pola bramkowego. Spóżnił się Szeweluchin, nie zdążył Kasprzik...

40 minuta - jest 1:1. Gol Michała Masłowskiego

37 minuta - świetna kontra Górnika z fatalnym zakończeniem, strzał Iwana zablokowany. Goście mieli przewagę, której nie wykorzystali. Powinno być 2:0.

35 minuta - Radosław Sobolewski był bliski pokonania własnego bramkarza. Grzegorz Kasprzik z trudem przerzucił piłkę nad poprzeczką!

33 minuta - z pola karnego uderza Nakoulma, bramkarz wybija na rzut rożny. Górnik naprawdę dobrze gra. Kombinacyjne akcje robią wrażenie.

30 minuta - Górnik prowadzi w Bydgoszczy. Trzeba jednak pamiętać, że w meczu ligowym też było 1:0 dla zabrzan.

23 minuta - Zawisza mógł szybko wyrównać, ale Masłowski główkował nad poprzeczką

Po rzucie rożnym piłka wróciła do Rafała Kosznika. Ten dośrodkował, bramkarz Zawiszy Wojciech Kaczmarek poradził sobie ze strzałem głową Borisa Pandży, ale dobitkę Tomasa Majtana obronił... siedząc w bramce. Piłkę miał między nogami, ale już za linią bramkową.

21 minuta - 1:0 dla Górnika! Gol Tomasa Majtana

20 minuta - w Bydgoszczy znowu leje. Kolejny rzut rożny dla Górnika

16 minuta - Zawisza mógł prowadzić. Świetnie dośrodkował Petasz, a Wójcicki główkował z kilku metrów, ale niecelnie. Uff!!!

15 minuta - walka w środku pola, widać, że drużyny przede wszystkim nie chcą stracić bramki

Wiecie co powiedział trener Robert Warzycha przed meczem? "Drużyna potrzebuje pierwszego zwycięstwa, wtedy ruszy do przodu". No to czekamy, choć remis z wyjazdu przed rewanżem też nie byłby zły

10 minuta - Tomas Majtan z Górnika główkował z siedmiu metrów, ale za słabo. Bramkarz łapie piłkę

8 minuta - znów róg dla Górnika, ponownie bez zagrożenia

6 minuta - okazja dla Zawiszy, ale Wójcicki strzelił nieczysto. Boisko jest mokre, przed meczem była ulewa.

5 minuta - Madej wywalczył rzut rożny. Kosznik dośrodkował, ale obrońcy Zawiszy wyjaśnili sytuację.

4 minuta - Na stadionie cisza jak makiem zasiał. Kibice Zawiszy najwyraźniej prowadzą bojkot, związany z konfliktem w właścielem klubu.

Mecz rozpoczęty. Pierwsza akcja Górnika - Nakoulma strzela koło słupla

Puchar Polski: Spotkanie 1/4 finału Zawisza Bydgoszcz - Górnik Zabrze zostanie rozegrane o godz. 18:30, transmisja na antenie TVN Turbo.

Tak zapowiadaliśmy mecz w Bydgoszczy

Ostatnie spotkanie Górnika z Zawiszą, które miało miejsce 7 marca, było dla obu zespołów meczem o przełamanie. Obie drużyny zawodziły w lidze i nie potrafiły zdobywać bramek. Ostatecznie, nikt w tym spotkaniu nie zachował czystego konta, ale w całej konfrontacji lepiej wypadli gospodarze. Zawisza przegrywała 0:1 po pierwszej połowie, jednak w drugiej podopieczni Ryszarda Tarasiewicza strzelili trzy bramki, kończąc mecz wygraną 3:1.

We wtorkowym pojedynku stawka będzie wysoka, ponieważ zwycięska drużyna znajdzie się bliżej półfinałów. – W Bydgoszczy musimy być bardzo dobrze przygotowani, by wyjść zwycięsko z tego dwumeczu. Chcemy co najmniej osiągnąć bramkowy remis, a najlepiej byłoby wygrać, by zapewnić sobie zaliczkę przed rewanżowym spotkaniem. Nie sądzę, by gra co trzy dni, zarówno w lidze, jak i Pucharze Polski mogła stwarzać nam problemy. Trzeba umiejętnie rozłożyć siły i dobrze się zregenerować. W zespole jest optymizm, chcemy pokazać inteligentną i skuteczną piłkę – mówi trener Robert Warzycha, który obecnie pełni funkcję menadżera drużyny, ponieważ brakuje mu licencji trenerskiej PZPN-u.

Debiutem Warzychy w szeregach trójkolorowych był sobotni mecz z Pogonią Szczecin, w którym padł remis 1:1. Jest to wynik, który pozwala Górnikowi patrzeć w przyszłość z nadzieją, szczególnie, że trener miał wcześniej tylko dwa dni na poznanie zawodników.

Wśród zabrzan wciąż panują kontuzje. W Bydgoszczy na pewno nie zagrają Błażej Augustyn, Paweł Olkowski, Mariusz Przybylski i Mateusz Zachara.

Górnicy grali już wcześniej z Zawiszą w Pucharze Polski, ale było to w marcu 1956 roku. Wtedy zespół z Zabrza zwyciężył 2:1 i awansował do półfinału.