Ważne
  Aquadrom w Rudzie Śląskiej ma nowego prezesa. Czwarty to...

  Aquadrom w Rudzie Śląskiej ma nowego prezesa. Czwarty to wiceprezydent

  Joanna Oreł

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Aquadrom Ruda Ślaska
  1/11
  przejdź do galerii

  Aquadrom Ruda Ślaska ©arc

  Po raz kolejny zmiany w zarządzie rudzkiego aquaparku. Jacek Morek, został prezesem Aquadromu. Nie jest już wiceprezydentem miasta. Poprzednia prezes, Anna Mrzyczek-Szczęsny zrezygnowała ze stanowiska z powodów zdrowotnych. Co Jacek Morek zmieni w Aquadromie?
  Jacek Morek prezesem Aquadromu. Dotychczasowy wiceprezydent Rudy Śląskiej zastąpił na tym stanowisku szefową miejskiego aquaparku, która złożyła rezygnację z powodów zdrowotnych.

  W pierwszej kolejności nowy prezes planuje wprowadzić działania, które podratują finanse spółki oraz dokonać rozliczeń z wykonawcą inwestycji. Chce też zmierzyć się z ukończeniem tzw. „strefy suchej”, na którą wciąż brakuje kilku milionów złotych.


  - Tematy, z którymi przyjdzie mi się zmierzyć nie są proste - podkreśla Jacek Morek. - Wciąż niezałatwione pozostają sprawy związane z rozliczeniem kontraktu z Polimexem. Za wszelką cenę trzeba uniknąć pociągnięcia spółki „w dół” przez wykonawcę. To ryzyko jest nadal realne. Ponadto, znając postulaty części Rady Miasta, zaproponuję wkrótce długo oczekiwane scenariusze dla parku wodnego - dodaje nowy prezes Aquadromu.

  Jednym z największych wyzwań, jakie będzie miał Jacek Morek, nowy prezes Aquadromu, jest zmierzenie się z rosnącymi zobowiązaniami aquaparku wobec miasta, które spłaca kredyt zaciągnięty przez spółkę na budowę obiektu.

  - Do tej pory Aquadrom nie osiągał przychodów na poziomie pozwalającym na samodzielne spłacanie kredytu i jednoczesne opłacanie bieżącej działalności. Wierzę, że nowy prezes zrobi wszystko, żeby poprawić kondycję finansową spółki, bo od tego zależy, w jakim stopniu będzie ona obciążała budżet miasta - wyjaśnia prezydent Grażyna Dziedzic.

  Problemy ze spłatą przez Aquadrom kredytu pojawiły się na początku zeszłego roku, kiedy okazało się, że spółka nie posiada środków na pokrycie zobowiązań kredytowych. Od tego też czasu kredyt zaciągnięty na budowę Aquadromu jest spłacany przez miasto.

  Jacek Morek w tej kadencji rudzkiego samorządu był wiceprezydentem Rudy Śląskiej do spraw infrastruktury i gospodarki komunalnej. - Na to stanowisko nie będzie powołana nowa osoba. Obowiązki, które dotąd wykonywał wiceprezydent Morek zostały podzielone pomiędzy prezydenta, jego zastępców i skarbnika - komentuje sekretarz miasta, Grażyna Janduła - Jonda.


  *Próbny sprawdzian szóstoklasistów 2014 ARKUSZE + KLUCZ ODPOWIEDZI
  *Horoskop 2014: Karty tarota ostrzegają [PRZEPOWIEDNIE NA 2014]
  *Tabliczka mnożenia do wydrukowania [WZORY TABLICZEK MNOŻENIA]
  *Urlop macierzyński 2014 [ZASADY I TERMINY: URLOP RODZICIELSKI]

  Czytaj także

   Komentarze (4)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Nieznany

   niebieski (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   Pan z Bykowiny, zajmował się kanalizacją w UM ,a nawet u niego w familoku nie potrafił załatwić. Tu też g... zrobi.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   dlaczego u nas wszystko powstaje w bólu

   czy bedzie lepiej? (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

   Nie znam tego pana jak jest z PO pożal się
   Boże ile dlugu zas przybedzie zrobi z tego kurwi dolek i prywatyzacja oj bedzie się dzialo.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Kolejny nosodłubek

   rudziok (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

   Rudzkie pierdziny… Od otwarcia nikt nie pomyślał nawet o bezpośrednim połączeniu Aquadromu linią autobusową z centrum Świętochłowic i centrum Chorzowa. Jest za to linia 98, która w weekendy jeździ...rozwiń całość

   Rudzkie pierdziny… Od otwarcia nikt nie pomyślał nawet o bezpośrednim połączeniu Aquadromu linią autobusową z centrum Świętochłowic i centrum Chorzowa. Jest za to linia 98, która w weekendy jeździ chyba ze dwa razy dziennie. Ale co tu dużo gadać, mieszkańcy się ściepną na badaczy przestrzeni nosowej, można nadal g..no robić i zmieniać Jaśnie Państwo Pryzysów. Nawet porządnych drogowskazów nie ma….zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Wybudowac trybuny ale kryte aby kibice sie nie moczyli jak nagolasy

   Stary hanys (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 1

   Zrobic raz w tygodniu kapiel na golasa dla pan i panow ponizej 50 to gapiow bedzie co nie miara.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama