Jeśli używany samochód, to najchętniej niemiecki, bo...

  Jeśli używany samochód, to najchętniej niemiecki, bo niezawodny

  Aldona Minorczyk-Cichy

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Qoros 3 - chiński konkurent vw golfa?

  Qoros 3 - chiński konkurent vw golfa? ©mat.pras.

  Niespodzianek nie było. Miejsca na podium w zestawieniu dziesięciu najczęściej poszukiwanych marek aut używanych zajęły, jak co roku, koncerny niemieckie: Volkswagen, Audi i BMW. Marka Volkswagen zajmuje też drugie miejsce w kraju pod względem liczby rejestrowanych nowych samochodów. Niestety, jest też w czołówce w policyjnych statystykach aut... najczęściej kradzionych.
  Qoros 3 - chiński konkurent vw golfa?

  Qoros 3 - chiński konkurent vw golfa? ©mat.pras.

  Radosław Dobrołęcki, dyrektor serwisu internetowego otoMoto.pl, podkreśla: - Najpopularniejszym samochodem wśród szukających używanych aut był w ubiegłym roku volkswagen golf. To nie zmienia się od 4 lat.

  Dobrołęcki dodaje też, że szukając tego konkretnego auta wbijano w wyszukiwarkę portalu najczęściej model z 2008 roku. Kolor: czarny, silnik: benzynowy.

  Na drugim miejscu w rankingu otoMoto.pl uplasowało się audi A4, a na trzecim - volkswagen passat. Mamy do tych marek zaufanie, co można z łatwością zaobserwować na naszych śląskich drogach.

  Atutem dla kupującego - przynajmniej w województwie śląskim - często bywa też kraj pochodzenia. W tym przypadku są to Niemcy. Wierzymy, że słynący z solidności obywatele tego kraju także użytkując samochód podchodzą do niego z należytą starannością. W terminie wymieniają zużyte elementy, dbają o płyny, napraw dokonują w autoryzowanych serwisach.

  Auta produkowane w innych krajach są zdecydowanie mniej popularne wśród kupujących. Dopiero szóstym najczęściej wyszukiwanym autem w portalu była skoda octavia (choć producent należy do koncernu VW). Dwa miejsca dalej uplasowała się honda civic.

  Statystki serwisu internetowego pokazały także, że przy zakupie auta nie upieramy się już koniecznie przy dieslu. Wzrost ceny oleju napędowego (z 4 zł w 2010 roku do około 5,8 zł obecnie) spowodował, że zainteresowanie tym rodzajem napędu zwyczajnie spada. W roku 2013 liczba zapytań o ten typ silnika spadła do niespełna 35 proc.

  Wyzwanie europejskim koncernom rzuca chiński gigant na dorobku Qoros Auto. Czy to wpłynie na nasze preferencje zakupowe? Pokazany na salonie samochodowym w Genewie hatchback "3" ma stanowić konkurencję dla volkswagena golfa. Z kolei wersja sedan ma w założeniu podebrać klientów zainteresowanych jettą.

  Póki co chińskie produkty nie najlepiej się nam kojarzą. Sporo czasu minie zanim nabierzemy do nich zaufania. Zyskać je chce chiński gigant ceną. Zdecydowanie niższą niż ceny samochodów produkowanych w europejskich koncernach. Qoros 3 sedan kosztuje na Słowacji nieco ponad 20 tys. euro. Ceny golfa zaczynają się wprawdzie od 17 tys. euro, ale wersja o porównywalnej mocy do chińskiego rywala to już wydatek rzędu 27 tysięcy euro.


  *Próbny sprawdzian szóstoklasistów 2014 ARKUSZE + KLUCZ ODPOWIEDZI
  *Horoskop 2014: Karty tarota ostrzegają [PRZEPOWIEDNIE NA 2014]
  *Tabliczka mnożenia do wydrukowania [WZORY TABLICZEK MNOŻENIA]
  *Urlop macierzyński 2014 [ZASADY I TERMINY: URLOP RODZICIELSKI]

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama