Światowy Dzień Konsumenta: Konsument i jego prawa

  Światowy Dzień Konsumenta: Konsument i jego prawa

  JJ

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  "Koty w workach" spotkały się z najmłodszymi konsumentami
  1/14
  przejdź do galerii

  "Koty w workach" spotkały się z najmłodszymi konsumentami ©Arkadiusz Ławrywianiec

  Choć Światowy Dzień Konsumenta obchodzimy 15 marca, to Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej w Katowicach zorganizował kilkudniową akcję informacyjną dla mieszkańców woj. śląskiego pod nazwą: "Nie kupuj kota w worku!" Skierował ją nie tylko do dorosłych konsumentów, ale też do najmłodszych, którzy dopiero poznają swoje prawa: do informacji, wyboru, bezpieczeństwa, reprezentacji.
  Katowiccy inspektorzy - przebrani w stroje "kota w worku" - pojawili się na ulicach Katowic, Sosnowca, Chorzowa, Bytomia, Gliwic, Zabrza, Częstochowy, Bielska-Białej, Żywca, Lublińca i rozdawali przechodniom ulotki informujące o tych wymienionych podstawowych prawach konsumenckich. Radzili też, gdzie szukać pomocy w przypadku sporu ze sprzedawcą.

  Natomiast w miniony poniedziałek odwiedzili szkołę podstawową I Zespołu Ogólnokształcących Szkół Społecznych im.
  Stanisława Konarskiego w Katowicach. - Przedstawiciel naszego Inspektoratu spotkał się z uczniami dwóch klas pierwszych z pogadanką "ABC Małego Konsumenta" - mówi Katarzyna Kielar, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej w Katowicach.

  Co to jest paragon i do czego służy? Kim jest konsument? Na czym polega reklamacja? Gdzie szukać pomocy, gdy trwa spór ze sprzedawcą? - na te i inne pytania próbowały odpowiedzieć dzieci uczestniczące w spotkaniu. - Mali konsumenci chętnie dzielili się swoimi doświadczeniami, a ich wiedza i spostrzeżenia mogłyby zawstydzić niejednego dorosłego. Spotkanie uatrakcyjniły "inspekcyjne kotki", które częstowały dzieci cukierkami i rozdawały im ulotki z adresem naszego Inspektoratu. Każdy mały uczestnik pogadanki otrzymał też zestaw tematyczny do pokolorowania - dodaje Katarzyna Kielar.


  *Próbny sprawdzian szóstoklasistów 2014 ARKUSZE + KLUCZ ODPOWIEDZI
  *Horoskop 2014: Karty tarota ostrzegają [PRZEPOWIEDNIE NA 2014]
  *Tabliczka mnożenia do wydrukowania [WZORY TABLICZEK MNOŻENIA]
  *Urlop macierzyński 2014 [ZASADY I TERMINY: URLOP RODZICIELSKI]

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama