Staniucha-Szczurek z BKS Aluprof Bielsko-Biała: Dwa mecze w zapasie, ale nic nie jest przesądzone

Joanna Staniucha-Szczurek
Z Joanną Staniuchą-Szczurek rozmawiamy o meczach w pierwszej rundzie play off Orlen Ligi z zespołem BKS Aluprof Bielsko-Biała.

Po dwóch meczach Tauron Banimex jest bliski awansu do najlepszej czwórki mistrzostw Polski. Wystarczy tylko wygrać najbliższy mecz z BKS-em Aluprof w Bielsku-Białej.
Tylko wygrać? Łatwo powiedzieć. Jeszcze nic nie jest przesądzone, fajnie że udało nam się wywalczyć taką zaliczkę. Nie popadamy jednak w euforię, w Bielsku-Białej czeka nas trudne zadanie. Siatkarki BKS już nie raz pokazały, że we własnej hali są bardzo groźne.

Mówiło się, że to najciekawsza para pierwszej rundy play off i emocji na pewno nie zabraknie. Tymczasem w obu spotkaniach siatkarki BKS były praktycznie tłem dla Tauronu.
To prawda, liczyłyśmy się z większym oporem ze strony bielszczanek. Cieszę się, że tak wyszło, że mamy dwa mecze w zapasie. Nie można zapominać, że to też nasza zasługa. Zagrałyśmy dobre spotkania. Do tej pory nasza gra falowała, a z BKS zagrałyśmy równo i nie popełniłyśmy tylu własnych błędów. Pewnie, że możemy grać jeszcze lepiej.

Dwa sety drugiego meczu były pod kontrolą Tauronu i odnosiło się wrażenie, że spotkanie nie potrwa długo. Tymczasem po powrocie na parkiet oddałyście inicjatywę rywalkom.
Nie po raz pierwszy w tym sezonie. Dziesięciominutowa przerwa nie wpływa pozytywnie na naszą grę. Kilka razy zdarzało się, że miałyśmy mecz pod kontrolą, a po tej przerwie wszystko się posypało.

Teraz też tak mogło być. W trzecim secie przegrywałyście już 17:21.
Chwała, że potrafiłyśmy się podnieść i odrobić tą stratę. Nie wiadomo jak by było, gdybyśmy straciły tego seta.

Gdyby się udało przejść pierwszą przeszkodę, to kolejna będzie jeszcze trudniejsza. Chemik Police, choć jest beniaminkiem Orlen Ligi, jest przecież głównym faworytem do złotego medalu.
Na razie nie myślimy o kolejnych meczach. Przede wszystkim musimy wygrać rywalizację z Bielskiem, a to jak już wcześniej powiedziałam mimo, że prowadzimy 2:0, nie będzie takie łatwe.