Prognoza pogody na 19 i 20 marca

  Prognoza pogody na 19 i 20 marca

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Jak informuje IMGW Europa południowo-zachodnia i południowa jest w zasięgu rozległego wyżu znad Atlantyku. Na pozostałym obszarze kontynentu dominują niże z frontami atmosferycznymi.
  Polska jest w obszarze rozległego ciepłego wycinka, na skraju płytkiego układu niżowego z ośrodkami nad Bałtykiem i Finlandią, w ciepłym, polarno-morskim powietrzu.

  Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 994 hPa i będzie się wahać.

  W środę w kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, okresami przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 9 do 11 st C, jedynie na północnym wschodzie i na wybrzeżu od 7 do 9 st C. Wiatr z kierunków zachodnich, porywisty, umiarkowany i dość silny, nad morzem dość silny i silny. Porywy wiatru do 65 km/h, na wybrzeżu do 80 km/h.

  W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, od południowego zachodu przechodzące w małe i umiarkowane. Okresami słabe opady deszczu, od południowego zachodu stopniowo zanikające. Temperatura minimalna od 3 st C na północnym wschodzie do 5-7 st C na zachodzie i południu. Wiatr z kierunków zachodnich, porywisty, umiarkowany i dość silny, nad morzem dość silny i silny, stopniowo słabnący. Porywy wiatru do 60 km/h, na północy do 80 km/h, a na wybrzeżu do 90 km/h.

  W czwartek zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie na północnym wschodzie początkowo duże, na Suwalszczyźnie początkowo możliwy deszcz. Temperatura maksymalna od 12-14 st C na północy i wschodzie do 17-19 st C na południowym zachodzie. Wiatr umiarkowany, na północy okresami dość silny, porywisty, zachodni i południowo-zachodni, na zachodzie skręcający na południowy.

  W Warszawie w środę zachmurzenie duże z opadami deszczu. Temperatura maksymalna 9 st C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, zachodni. W nocy zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu. Temperatura minimalna 5 st C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, zachodni. W czwartek w stolicy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 15 st C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni. PAP


  *Próbny sprawdzian szóstoklasistów 2014 ARKUSZE + KLUCZ ODPOWIEDZI
  *Horoskop 2014: Karty tarota ostrzegają [PRZEPOWIEDNIE NA 2014]
  *Tabliczka mnożenia do wydrukowania [WZORY TABLICZEK MNOŻENIA]
  *Urlop macierzyński 2014 [ZASADY I TERMINY: URLOP RODZICIELSKI]pro

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama