Mapa Federacji Rosyjskiej ze znakiem zapytania? Wikipedyści...

Mapa Federacji Rosyjskiej ze znakiem zapytania? Wikipedyści pytają - Do kogo należy Krym? [ZDJĘCIA]

KAG

Dziennik Zachodni

Dziennik Zachodni

Mapa Federacji Rosyjskiej ze znakiem zapytania? Wikipedyści pytają - Do kogo należy Krym? [ZDJĘCIA]
1/6
przejdź do galerii

@Wikipedia

W niedzielnym referendum na Krymie frekwencja wyniosła 81,36 proc. Zdecydowana większość głosujących odpowiedziała się za przyłączeniem Krymu do Rosji. Referendum nie zostało jednak uznane przez społeczność międzynarodową. Problem z wynikiem głosowania oraz ewentualną aneksją Krymu mają także Wikipedyści. Uznać, czy nie uznać wyników referendum? W rosyjskiej edycji Wikipedii zamiast mapy Rosji odnajdujemy tam wielki znak zapytania. MAPA FEDERACJI ROSYJSKIEJ - DO KOGO NALEŻY KRYM?
Władimir Putin podpisał we wtorek akt przyłączenia Sewastopola oraz Krymu do Federacji Rosyjskiej. Społeczność międzynarodowa uznała referendum za niezgodne z prawem i je podważyła. Na doniesienia ws. aneksji Krymu zaczęła reagować także Wikipedia.

Rosyjska wersja Wikipedii po aneksji Krymu i Sewastopola została zaktualizowana, a na jej mapie widać było wcielone do FR nowe terytoria.
Chwile później mapa została zamieniona.

Aktualnie w rosyjskiej edycji strony zamiast mapy Rosji widnieje mapa świata z wielkim znakiem zapytania. Póki co w innych wersjach Wikipedii, Rosja nie wzbogaciła się o nowe terytoria. Na niektórych mapach widać jedynie, że Krym został oznaczony kolorem jaskrawszym w porównaniu do pozostałej części Ukrainy.

Kartografowie z National Geographic Society już zapowiedzieli, że naniosą na mapy świata zmiany dotyczące przynależności Krymu. Według decyzji podjętej przez National Geographic Krym na mapach pozostanie częścią Ukrainy, będzie jednak zacieniowany podobnie jak np. Strefa Gazy.


*Próbny sprawdzian szóstoklasistów 2014 ARKUSZE + KLUCZ ODPOWIEDZI
*Horoskop 2014: Karty tarota ostrzegają [PRZEPOWIEDNIE NA 2014]
*Tabliczka mnożenia do wydrukowania [WZORY TABLICZEK MNOŻENIA]
*Urlop macierzyński 2014 [ZASADY I TERMINY: URLOP RODZICIELSKI]

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Zdjęcie autora komentarza

A ja o ZIEMIACH ZRABOWANYCH przez Polaków mówie od zawsze

Deutsch-Oberschlesier

Zgłoś naruszenie treści

"Ambasador USA przy ONZ Samantha Power powiedziała, że jej kraj w żadnym wypadku nie uzna referendum na Krymie i jego rezultatu.

- Najwyraźniej Rosja zmierza do zmiany swoich granic, ale faktów...rozwiń całość

"Ambasador USA przy ONZ Samantha Power powiedziała, że jej kraj w żadnym wypadku nie uzna referendum na Krymie i jego rezultatu.

- Najwyraźniej Rosja zmierza do zmiany swoich granic, ale faktów nie da się zmienić - stwierdziła Power i zarzuciła Moskwie kradzież. - Złodziej może coś ukraść, ale nie oznacza to wcale, że automatycznie przedmiot kradzieży staje się własnością złodzieja. To, co zrobiła Rosja, jest przejawem fałszywego spojrzenia na prawo i historię, jest fałszywą i niebezpieczną taktyką - podkreśliła Samantha Power."

Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/raport-zamieszki-na-ukrainie/aktualnosci/news-posiedzenie-rb-onz-ws-krymu-rosja-broni-swych-dzialan-usa-os,nId,1360075?utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=otherzwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

'''

ann (gość)

Zgłoś naruszenie treści

http://www.theguardian.com/world/2014/mar/19/ukrainian-mp-assaults-television-chief-pro-russian-miroshnichenko-panteleymonov

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Proponuję się wstrzymać Wikipedii ze zmianami

turysta (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1

Bo zbyt często będzie trzeba aktualizować. Albo umieścić kilka wersji z granicami odpowiednio na Dnieprze, Bugu lub ... Wiśle. Bo tak na dobrą sprawę Rosja historycznie i cywilizacyjnie zaczyna się...rozwiń całość

Bo zbyt często będzie trzeba aktualizować. Albo umieścić kilka wersji z granicami odpowiednio na Dnieprze, Bugu lub ... Wiśle. Bo tak na dobrą sprawę Rosja historycznie i cywilizacyjnie zaczyna się właśnie na wschód od Wisły.zwiń

Zdjęcie autora komentarza

Oberschlesien unter polnischer Verwaltung

Deutsch-Oberschlesier

Zgłoś naruszenie treści / 4 / 2

Dlaczego Górny Śląsk nie jest zacieniowany jako tereny pod polską administracją??


Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Bo to odwiecznie

; (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 2 / 3

i na zawsze PiastowskoPolska ziiemia!!!

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

DZ poleca

Wideo