Menu Region

Mapa Federacji Rosyjskiej ze znakiem zapytania? Wikipedyści...

Mapa Federacji Rosyjskiej ze znakiem zapytania? Wikipedyści pytają - Do kogo należy Krym? [ZDJĘCIA]

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Dziennik Zachodni

KAG

5Komentarzy Prześlij Drukuj
W niedzielnym referendum na Krymie frekwencja wyniosła 81,36 proc. Zdecydowana większość głosujących odpowiedziała się za przyłączeniem Krymu do Rosji. Referendum nie zostało jednak uznane przez społeczność międzynarodową. Problem z wynikiem głosowania oraz ewentualną aneksją Krymu mają także Wikipedyści. Uznać, czy nie uznać wyników referendum? W rosyjskiej edycji Wikipedii zamiast mapy Rosji odnajdujemy tam wielki znak zapytania. MAPA FEDERACJI ROSYJSKIEJ - DO KOGO NALEŻY KRYM?
Władimir Putin podpisał we wtorek akt przyłączenia Sewastopola oraz Krymu do Federacji Rosyjskiej. Społeczność międzynarodowa uznała referendum za niezgodne z prawem i je podważyła. Na doniesienia ws. aneksji Krymu zaczęła reagować także Wikipedia.

Rosyjska wersja Wikipedii po aneksji Krymu i Sewastopola została zaktualizowana, a na jej mapie widać było wcielone do FR nowe terytoria.
Chwile później mapa została zamieniona.

Aktualnie w rosyjskiej edycji strony zamiast mapy Rosji widnieje mapa świata z wielkim znakiem zapytania. Póki co w innych wersjach Wikipedii, Rosja nie wzbogaciła się o nowe terytoria. Na niektórych mapach widać jedynie, że Krym został oznaczony kolorem jaskrawszym w porównaniu do pozostałej części Ukrainy.

Kartografowie z National Geographic Society już zapowiedzieli, że naniosą na mapy świata zmiany dotyczące przynależności Krymu. Według decyzji podjętej przez National Geographic Krym na mapach pozostanie częścią Ukrainy, będzie jednak zacieniowany podobnie jak np. Strefa Gazy.


*Próbny sprawdzian szóstoklasistów 2014 ARKUSZE + KLUCZ ODPOWIEDZI
*Horoskop 2014: Karty tarota ostrzegają [PRZEPOWIEDNIE NA 2014]
*Tabliczka mnożenia do wydrukowania [WZORY TABLICZEK MNOŻENIA]
*Urlop macierzyński 2014 [ZASADY I TERMINY: URLOP RODZICIELSKI]
5

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

A ja o ZIEMIACH ZRABOWANYCH przez Polaków mówie od zawsze

0 / 0

Zdjęcie autora komentarza

Deutsch-Oberschlesier  •

"Ambasador USA przy ONZ Samantha Power powiedziała, że jej kraj w żadnym wypadku nie uzna referendum na Krymie i jego rezultatu.

- Najwyraźniej Rosja zmierza do zmiany swoich granic, ale faktów nie da się zmienić - stwierdziła Power i zarzuciła Moskwie kradzież. - Złodziej może coś ukraść, ale nie oznacza to wcale, że automatycznie przedmiot kradzieży staje się własnością złodzieja. To, co zrobiła Rosja, jest przejawem fałszywego spojrzenia na prawo i historię, jest fałszywą i niebezpieczną taktyką - podkreśliła Samantha Power."

Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/raport-zamieszki-na-ukrainie/aktualnosci/news-posiedzenie-rb-onz-ws-krymu-rosja-broni-swych-dzialan-usa-os,nId,1360075?utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=other

odpowiedzi (0)

skomentuj

'''

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

ann (gość)  •

http://www.theguardian.com/world/2014/mar/19/ukrainian-mp-assaults-television-chief-pro-russian-miroshnichenko-panteleymonov

odpowiedzi (0)

skomentuj

Proponuję się wstrzymać Wikipedii ze zmianami

+1 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

turysta (gość)  •

Bo zbyt często będzie trzeba aktualizować. Albo umieścić kilka wersji z granicami odpowiednio na Dnieprze, Bugu lub ... Wiśle. Bo tak na dobrą sprawę Rosja historycznie i cywilizacyjnie zaczyna się właśnie na wschód od Wisły.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Oberschlesien unter polnischer Verwaltung

+4 / -2

Zdjęcie autora komentarza

Deutsch-Oberschlesier  •

Dlaczego Górny Śląsk nie jest zacieniowany jako tereny pod polską administracją??

skomentuj

Bo to odwiecznie

+2 / -3

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

; (gość)  •

i na zawsze PiastowskoPolska ziiemia!!!

odpowiedzi (0)

skomentuj