Wicemarszałek śląski Arkadiusz Chęciński chce być...

  Wicemarszałek śląski Arkadiusz Chęciński chce być prezydentem Sosnowca

  Sauer

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Arkadiusz Chęciński
  1/2
  przejdź do galerii

  Arkadiusz Chęciński ©Sauer

  Wicemarszałek województwa śląskiego Arkadiusz Chęciński potwierdził dzisiaj, że zamierza kandydować na urząd prezydenta Sosnowca. Oficjalnie swój program przedstawi dopiero w maju, my pytaliśmy dzisiaj jaki pomysł Arkadiusz Chęciński ma na Sosnowiec.
  - Nie chcę dzisiaj mówić, ponieważ chcemy przygotować taką małą konwencję sosnowiecką, konwencję wyborczą, na którą przede wszystkim, ci co będą głosować, również będą mogli przyjść. Podczas konwencji wyborczej będziemy chcieli pokazać naprawdę parę ciekawych pomysłów. To jest pakiet dla mieszkańca i dla miasta. Nad częścią rzeczy jeszcze pracują prawnicy, to między innymi projekt obniżenia podatków. Sprawdzają czy to jest możliwe, by osoba po raz pierwszy meldująca się w Sosnowcu, była zwolniona z podatku od nieruchomości przez okres jakiegoś czasu. Wszystko po to, żeby tych ludzi ściągać do Sosnowca, bo z podatku dochodowego jest dużo więcej pieniędzy i z tego, że są mieszkańcy w mieście, niż z podatku od nieruchomości – tłumaczy.

  To tylko jeden z pomysłów jakie Arkadiusz Chęciński ma na Sosnowiec. W swojej wypowiedzi jest jednak bardzo powściągliwy i dawkuje informacje.

  - Chcemy ściągać inwestorów. Inwestor ma mieć opiekuna, który co tu dużo mówić będzie go prowadził za rękę. Jeśli ktoś przyjedzie do Sosnowca to ma czuć, że my go tu chcemy, bo to jest ogromny problem, że przez kampanię wyborczą jednego komitetu wyborczego. Odpowiadam również za gospodarkę i promocję województwa śląskiego. I do mnie przyjeżdżają inwestorzy z Europy i nie tylko. Tak naprawdę ze świata również, bo to przecież Chiny i inne kraje i chcą inwestować w naszym województwie – zapewnia Chęciński.

  - Obierałem w Cannes nagrodę za efektywność ekonomiczną. Financial Times, naszemu województwu przyznało drugą nagrodę. Udział brało 400 regionów z Europy. Jesteśmy na drugim miejscu, jesteśmy liderami we wszystkich, właściwie dziedzinach jeżeli chodzi o kraj, a inwestorzy jakoś boją się Sosnowca. Boją się dlatego, przez głupie kampanie wyborcze. Inwestorzy, którzy do mnie przychodzą mówią: „dziękuję ale naszym nazwiskiem, nikt nie będzie sobie wycierał za przeproszeniem gęby i robił na naszym nazwisku kampanii strasząc mieszkańców”. Będziemy działać w zupełnie drugą stronę. Będziemy ściągać inwestorów, będziemy rozmawiać też z mieszkańcami. Mieszkańcy muszą na bieżąco muszą wiedzieć co się w mieście dzieje.

  Wicemarszałek zapewnia, że będzie spotykał się z mieszkańcami przynajmniej raz na pół roku, by mówić o tym co zamierza robić w mieście, lub na temat tego co zostało już zrobione, a także co będzie się działo.

  - Żeby nie byli zaskakiwani, nawet jeżeli budujemy blaszaka, to mamy obowiązek powiedzieć mieszkańcowi danego osiedla ; słuchaj tu w tym miejscu powstanie jakiś pawilon handlowy. Czy to jest dobre czy złe, ja nie chce tu teraz o tym mówić, bo to są zawsze miejsca pracy, ale niech mieszkaniec o tym wie, ze coś takiego się dzieje. Trzeba im wytłumaczyć dlaczego też tak się dzieje.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (4)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   kto to?

   SO (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Ten biedny człowiek nie potrafi złożyć poprawie jednego zdania. Mieszkam w Sosnowcu i nie mam pojęcia, kto to jest! Nam nadzieję, że będą jacyś inni poważni kandydaci.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   stadion bier mitt

   hanys (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   a jo tam gorolom aż tak źle nie życza ;-0

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Żenada

   Obser (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5

   Wybór Chęcińskiego to najgorszy z możliwych.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   do koryta

   rem (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4

   następny chętny do schedy po kaziu-blaszaku

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama