Ważne
  Kąpielisko Ruda: Rybnik się wykąpie i w chłodne lato...

  Kąpielisko Ruda: Rybnik się wykąpie i w chłodne lato [ZDJĘCIA Z BUDOWY]

  Aleksander Król

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Kąpielisko Ruda - zdjęcia z budowy
  1/34
  przejdź do galerii

  Kąpielisko Ruda - zdjęcia z budowy ©Aleksander Król

  Kąpielisko Ruda w Rybniku: Prace "na Rudzie" są już na tyle zaawansowane, że łatwo wyobrazić sobie, gdzie rozłożymy koc. W kasku zamiast czepka testujemy baseny. ZOBACZ ZDJĘCIA
  Kąpielisko Ruda w Rybniku: Co z tego, że do lata jeszcze daleko. W Rybniku nie będziemy potrzebować gorącego słońca, by kąpiel w basenach powstającego przy ulicy Gliwickiej kąpieliska Ruda była przyjemna.

  Wodę ogrzeją tam "solary", które zresztą w niczym nie przypominają tradycyjnych baterii słonecznych błyszczących na dachach wielu budynków. Bo "kaloryfery" znajdą się... pod naszymi stopami.

  Łatwo wyobrazić sobie, gdzie rozłożymy koc

  Zanim woda zacznie cyrkulować w maleńkich kanalikach wydrążonych w nagrzewającej się od słońca posadzce wokół basenów, ogrzewając je, minie jeszcze kilka miesięcy. Jednak prace "na Rudzie" są już tak zaawansowane, że łatwo sobie wyobrazić, gdzie rozłożymy kocyk. Póki co, w białym kasku, zamiast czepka, testujemy gotowe już niecki basenów!

  TAK KĄPIELISKO BĘDZIE WYGLĄDAŁO PO REMONCIE:
  Kąpielisko Ruda w Rybniku: plażę i wodę ogrzeje słońce [ZOBACZ WIZUALIZACJĘ]


  Na Rudzie nie będzie czerwonego grzybka

  Nie zatrzymujemy się przy kasach, które będą mieściły się mniej więcej w tym samym miejscu, co wcześniej, i dziarsko, bez obaw, że na bramce zatrzyma nas ratownik, zmierzamy w kierunku niecki basenu rekreacyjnego. Ta jest już w dużej mierze gotowa - "suchą stopą" zajrzeliśmy w każdy kąt (ma nieregularne kształty) i z całą odpowiedzialnością możemy stwierdzić, że charakterystycznego, czerwonego grzybka, który dotąd był jedyną wodną atrakcją starej Rudy, nie będzie. Spokojnie, damy radę bez niego.

  Będziemy odpoczywać na ławeczkach z masażem

  Z prawej strony, patrząc od zjeżdżalni, których jeszcze nie ma (ale wiemy już, że będą kilkutorowe, przypominające te ze śródziemnomorskich kurortów) znajdują się już dysze fontann, które będą wyrzucać wodę wysoko w górę. Ich taniec będziemy podziwiać leżąc na jednej z wielu ławeczek masujących, które zostaną zainstalowane wewnątrz niecki basenu rekreacyjnego.

  Podskakująca kula na pewno będzie hitem

  Ale, jak tu leżeć, gdy wokół będzie tyle atrakcji! Rwąca rzeka, znana raczej z zamkniętych aquaparków, a obok coś, co już dziś wróżymy - będzie hitem - czyli "podskakująca kula", która będzie robić fale. Niestety, pewnie długo tu nie zabawimy, bo z basenu rekreacyjnego wyciągną nas dzieciaki, dla których dopiero szykują atrakcję. Już przygotowano nieckę brodzika, a trochę dalej podłoże osobnego wodnego placu zabaw dla maleńkich dzieci, który pełny będzie wodnych zabawek. A co najważniejsze, ratownicy nie będą musieli już przeganiać z brodzika dorosłych, którzy często "grzali się" w starym brodziku Rudy, bo po wizycie w gigantycznym basenie, który nawet w 30-stopniowych upałach nie mógł się nagrzać, zgrzytali zębami.

  Teraz woda będzie ciepła wszędzie. - Technologia, jaka zostanie zastosowana przy budowie tzw. solarnej plaży, która będzie nagrzewała wodę, to wciąż unikat w Polsce - przyznaje Rafał Tymusz, dyrektor MOSiR w Rybniku.

  A Ruda to nie tylko baseny - pracownicy już wygładzają teren pod boiska, które tym razem znajdą się bliżej Gliwickiej i wygląda na to, że ze wszystkim zdążą do maja!


  *Próbny sprawdzian szóstoklasistów 2014 ARKUSZE + KLUCZ ODPOWIEDZI
  *Horoskop 2014: Karty tarota ostrzegają [PRZEPOWIEDNIE NA 2014]
  *Tabliczka mnożenia do wydrukowania [WZORY TABLICZEK MNOŻENIA]
  *Urlop macierzyński 2014 [ZASADY I TERMINY: URLOP RODZICIELSKI]

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   unikat ?

   BB (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   chyba na Śląsku, bo takie rozwiązanie już od kilku lat funkcjonuje na Podbeskidziu na kąpielisku 'Start' w Cygańskim Lesie

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama