Obwodnica Ząbkowic w Dąbrowie Górniczej za 37 mln zł przed...

  Obwodnica Ząbkowic w Dąbrowie Górniczej za 37 mln zł przed czasem?

  Piotr Sobierajski

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Nowa droga w Dąbrowie Górniczej połączy bezpośrednio DK 94 z drogą wojewódzką 796, która prowadzi do Zawiercia i Kielc
  1/2
  przejdź do galerii

  Nowa droga w Dąbrowie Górniczej połączy bezpośrednio DK 94 z drogą wojewódzką 796, która prowadzi do Zawiercia i Kielc ©Piotr Sobierajski

  Mamy dobre wiadomości dla mieszkańców Dąbrowy Górniczej, a w szczególności 10-tysięcznej dzielnicy Ząbkowice. Nowa droga do terenów inwestycyjnych w Tucznawie, która ma być jednocześnie obwodnicą Ząbkowic, powstaje w ekspresowym tempie. Inwestycja być może zakończy się przed czasem, a więc już latem tego roku.
  - Rzeczywiście, chcielibyśmy oddać całość przed wyznaczonym terminem, a więc październikiem tego roku. Pracujemy na trzech odcinkach. Mamy już gotowe trzy z sześciu rond - mówi Marcin Uszok, inżynier budowy z firmy PBD Drogopol-ZW z Katowic, które buduje nowe drogi wspólnie z Przedsiębiorstwem Miejskim MZUM.PL SA z Dąbrowy Górniczej.

  - Na rondzie nr 1, czyli przecięciu drogi wojewódzkiej 790 z ul.
  Składową, przekładane są sieci elektroenergetyczne i gazowe, prace trwają też przy skrzyżowaniu z ul. Koksowniczą - dodaje. I tu właśnie w najbliższych dniach trzeba będzie uważać, bowiem planowana jest zmiana organizacji ruchu, pojawią się m.in. wahadła. Zjazd w ul. Koksowniczą będzie zamknięty. Zamknięty zostanie także zjazd z ul. Głównej w Koksowniczą

  O obwodnicę Ząbkowic mieszkańcy walczyli od ponad 10 lat. Jest potrzebna, bo dziś wszystkie tiry w kierunku Zawiercia i Kielc jadą przez centrum tej dzielnicy. Trudno jest przejść na drugą stronę ulicy Armii Krajowej, są wypadki, a przed rokiem na przejściu dla pieszych zginęła tu kobieta. Z tempa prac radości nie kryją też władze miejskie, które najpóźniej za dwa lata chcą otworzyć pierwszą wielką inwestycję na terenach inwestycyjnych w Tucznawie.

  - Istotne jest to, aby pierwszym inwestorem był inwestor duży i znaczący w branży, dzięki któremu będzie możliwy efekt przyciągania. Osobiście widziałbym tu branżę motoryzacyjną, zasoby z nią związane - mówi prezes KSSE, Piotr Wojaczek.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama