Kontuzje w Górniku Zabrze. Szeweluchin nie może trenować

  Kontuzje w Górniku Zabrze. Szeweluchin nie może trenować

  Tomasz Kuczyński

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Dwaj obrońcy Górnika Zabrze kontuzjowani w czasie meczu pucharowego z Zawiszą przeszli w środę badania. Pandża ma tylko lekki uraz.
  Górnik przegrał w spotkaniu Pucharu Polski w Bydgoszczy 1:2. W 44. minucie boisko utykając opuścił Oleksandr Szeweluchin, a w 67. minucie na noszach zniesiono Borisa Pandżę.

  W środę obaj przeszli badania USG w Bieruniu w klinice doktora Krzysztofa Ficka. Szeweluchin musi poddać się leczeniu mięśnia dwugłowego, natomiast Pandża raczej będzie gotowy do gry w niedzielnym meczu ze Śląskiem.

  W przypadku ukraińskiego stopera sprawa jest poważniejsza, mięsień dwugłowy został uszkodzony i "Szewę" czeka co najmniej dwutygodniowe leczenie. Jeśli chodzi o Pandżę, to jego uraz nie jest groźny, choć na razie musi się oszczędzać.

  Kontuzje są plagą zabrzan, choć pojawiają się też promyki nadziei. W przyszłym tygodniu do treningów mają wrócić Mateusz Zachara i Paweł Olkowski. Ten drugi przeszedł we wtorek testy medyczne w FC Koeln, do którego przeniesie się po tym sezonie.

  Za dwa tygodnie do zajęć z pełnym obciążeniem może wrócić Adam Danch. Kapitan Górnika w sierpniu 2013 roku zerwał więzadła krzyżowe w kolanie.


  *Próbny sprawdzian szóstoklasistów 2014 ARKUSZE + KLUCZ ODPOWIEDZI
  *Horoskop 2014: Karty tarota ostrzegają [PRZEPOWIEDNIE NA 2014]
  *Tabliczka mnożenia do wydrukowania [WZORY TABLICZEK MNOŻENIA]
  *Urlop macierzyński 2014 [ZASADY I TERMINY: URLOP RODZICIELSKI]

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama