W Bytomiu mieszkańcy mają istną drogę przez mękę

  W Bytomiu mieszkańcy mają istną drogę przez mękę

  Monika Krężel

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Mieszkańcy ulicy Pomorskiej w Bytomiu mają dość dziurawej drogi pod ich blokami
  1/4
  przejdź do galerii

  Mieszkańcy ulicy Pomorskiej w Bytomiu mają dość dziurawej drogi pod ich blokami ©FOT. MIKOŁAJ SUCHAN

  Nikogo nie dziwią dziurawe drogi, ale ulica Pomorska w Bytomiu powinna nosić tytuł mistrza Polski dziurawych dróg. Jej mieszkańcy wysyłają pisma do różnych instytucji z prośbą o pomoc. Jaką? O zwykły remont.
  Ani wypatrywanie drogi przez szybę samochodu, ani poruszanie się z prędkością 5 kilometrów na godzinę nie ustrzeże kierowców przed ominięciem dziur. - Kilka osób uszkodziło tu samochody - mówi Tomasz Sobczak, jeden z mieszkańców ulicy Pomorskiej. - Widziałem, jak karetka jadąca na sygnale, próbowała dotrzeć do bloku. Kierowca łapał się za głowę - dodaje.
  Sam dałbym stówę na remont, żeby tylko te dziurzyska zostały zasypane

  Stanisław Korman przebił na tej drodze oponę. - Nie dochodzę swoich praw, ale tak dalej być nie może. Tu naprawdę nie da się jeździć - denerwuje się.

  Mieszkańcy parkują pod swoimi blokami. - Znamy mniej więcej rozmieszczenie dziur, ale one są tak wielkie, że nie można ich ominąć - mówią. - Gdy przyjeżdżają do nas znajomi, zostawiają samochody gdzie indziej, bo nie chcą ich uszkodzić. Najgorzej jest, gdy pada deszcz, bo wtedy dziur nie widać. A gdy taksówkarze słyszą, że mają przyjechać pod blok na Pomorską, to się krzywią - narzekają ludzie.
  Przy drodze stoi 7 bloków, 3 należą do Bytomskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Droga jest własnością Skarbu Państwa, ale we władaniu Spółki Restrukturyzacji Kopalń (SRK). - Jednak spółka nie remontuje drogi od lat - tłumaczą mieszkańcy. - My znamy spółkę tylko z krążących pism między nią, Urzędem Miasta i Bytomską Spółdzielnią Mieszkaniową.

  W jednym z pism wysłanych w maju tego roku do spółdzielni, Spółka Restrukturyzacji Kopalń poinformowała, że nie otrzymuje opłat od użytkowników drogi za korzystanie z niej, więc nie ma pieniędzy na remont. - Przecież to nie jest autostrada! - denerwują się mieszkańcy. - Kto miał-by za to płacić!?

  Co więcej, spółka poinformowała, że w związku ze złym stanem technicznym drogi i z powodu braku pieniędzy na remont, jest zmuszona wyłączyć ją z użytkowania! W praktyce wygląda to tak, że nie ma żadnych znaków, a samochody nadal nią jeżdżą, bo nie ma innej drogi dojazdowej do bloków.
  Do prezydenta miasta mieszkańcy słali pisma. W odpowiedzi urzędnicy poinformowali, że gmina nie może remontować tej drogi, bo byłoby to niezgodne z prawem, poza tym wystąpili do SRK z prośbą o podjęcie działań w celu zapewnienia bezpiecznego użytkowania drogi.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama