Pobity 3,5-miesięczny Denis walczy o życie. Ojca zatrzymano

  Pobity 3,5-miesięczny Denis walczy o życie. Ojca zatrzymano

  Joanna Oreł

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Pobity 3,5-miesięczny Denis walczy o życie. Ojca zatrzymano
  Stan 3,5-miesięcznego chłopczyka z Zabrza, który trafił do szpitala ze śladami pobicia, lekarze określają jako ciężki. Jego siostra bliźniaczka, która także doznała obrażeń, wkrótce powinna wrócić do domu. W związku z tą sprawa zatrzymany został 42-letni ojciec dzieci
  Pobity 3,5-miesięczny Denis walczy o życie. Ojca zatrzymano

  Aktualizacja, godz. 16.30


  3,5-miesięczny Denis jest leczony w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Chłopiec doznał urazu ośrodkowego układu nerwowego i - jak mówią lekarze - w jego przypadku rokowania są - bardzo niepewne.

  Kierownik oddziału anestezjologii i intensywnej terapii w katowickiej placówce dr Ludwik Stołtny poinformował w czwartek dziennikarzy, że Denis jest zaintubowany, podłączony do respiratora ze względu na niewydolność oddechową, co świadczy o ciężkim uszkodzeniu ośrodkowego układu nerwowego. Dostaje leki utrzymujące go w stanie śpiączki farmakologicznej.

  - Trzeba patrzeć długofalowo. Uraz ośrodkowego układu nerwowego może się skończyć różnie. Może być tak, że - mówiąc kolokwialnie - rozejdzie się po kościach - i będzie wszystko dobrze, a mogą być powikłania i pozostałości - odwracalne lub nieodwracalne - zaznaczył lekarz.

  - Radiolog opisał, że tego typu objawy w ośrodkowym układzie nerwowym mogą świadczyć o tzw. urazie nieprzypadkowym. Nie wiem, czy został uderzony, czy wstrząśnięty, są różne zespoły dzieci krzywdzonych, m.in. syndrom dziecka potrząsanego. Poza tym urazem ma jeszcze nieduży podskórny krwiak okolicy ciemieniowo-czołowej. Zmiany w mózgu są dosyć poważne - dodał.

  Pytany o to, czy obrażenia mogły powstać w wyniku nieumiejętnego obchodzenia się, czy niemądrej zabawy odpowiedział: - Nie sądzę.


  Szefowa Prokuratury Rejonowej z Zabrzu Joanna Kosińska powiedziała w czwartek, że ojciec bliźniąt jest jedyną osobą zatrzymaną w tej sprawie. Prokuratura powołała biegłego, który ma określić charakter obrażeń niemowląt. Jest to potrzebne do ewentualnego sformułowania zarzutu.
  Wcześniej pisaliśmy: Pobite bliźniaki z Zabrza nadal przebywają w szpitalu. 3,5-miesięczny chłopczyk w stanie ciężkim.

  Czy mężczyzna usłyszy zarzuty pobicia niemowląt? Pod jego opieką był 3,5-miesięczny chłopiec. Matka dzieci była w tym czasie w Niemczech, gdzie pojechała za pracą. Drugim z bliźniąt chwilowo zajmowała się babcia. To ona zauważyła zły stan chłopca. Dziecko miało drgawki.

  - Było podejrzenie krwawienia wewnątrzczaszkowego. Chłopiec potrzebował pomocy neurochirurga, dlatego został przewieziony do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka - wyjaśnia Jacek Karpe, lekarz naczelny szpitala w Zabrzu, gdzie początkowo trafił malec.

  Policjanci postanowili sprawdzić także, jak babcia opiekuje się drugim dzieckiem. Po tej wizycie dziewczynka też trafiła do szpitala.

  - Lekarz karetki stwierdził u niej ślady starych siniaków na klatce piersiowej i brzuchu oraz wybroczyny pod łukiem żebrowym - mówi Karpe. - Stan dziecka jest dobry. Niedługo zostanie wypisane.

  W sprawie wczoraj przesłuchane zostały matka i babcia niemowląt. Prokurator rejonowa w Zabrzu nie chce jednak zdradzać szczegółów. - Czynności są w toku. Czekamy na opinie lekarską, bo ta będzie najistotniejsza i najbardziej miarodajna oraz zadecyduje o naszych dalszych działaniach - mówi Joanna Kosińska z zabrzańskiej Prokuratury Rejonowej.

  Udało się także dotrzeć do 42-letniego ojca, który dotychczas był nieuchwytny. - Mężczyzna został już namierzony. Prawdopodobnie dzisiaj zostanie przesłuchany w prokuraturze - mówi Marek Wypych, rzecznik prasowy KMP Zabrze.

  Wypych dodaje, że nie było dotychczas sygnałów i zgłoszeń, by w mieszkaniu przy ul. Kasprowicza w zabrzańskiej dzielnicy Biskupice, gdzie mieszka rodzina, dochodziło do przemocy.

  Prokuratura podkreśla, że ojciec dziecka zostanie przesłuchany prawdopodobnie jutro.


  *Próbny sprawdzian szóstoklasistów 2014 ARKUSZE + KLUCZ ODPOWIEDZI
  *Horoskop 2014: Karty tarota ostrzegają [PRZEPOWIEDNIE NA 2014]
  *Tabliczka mnożenia do wydrukowania [WZORY TABLICZEK MNOŻENIA]
  *Urlop macierzyński 2014 [ZASADY I TERMINY: URLOP RODZICIELSKI]

  Czytaj także

   Komentarze (4)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   h..j nie ojciec

   go (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   co za h..j nie dawał sobie rady z dziećmi to mógł żonę zciągnąć do domu a nie wyżywać się na dzieciach i san nierób wziąść się do roboty bo nie wieże że nie ma pracy dla chcącego nic trudnego.

   Zdjęcie autora komentarza
   Usiłowanie

   mistletoe

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   morderstwa. I za to niech odpowiada bandyta!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ja

   wers (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   zabiłabym bo sama mam dziecko i się we mnie gotuje

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   krótko i prosto !

   Erwin (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7

   ciasny kat i żyła i tłuc ścierwo aż dostanie koloru dojrzałej śliwki węgierki

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama