Kup świecę i przyłącz się do Wigilijnego Dzieła Pomocy...

  Kup świecę i przyłącz się do Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom

  Łukasz Gardas

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Sprzedaż świątecznych świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom rozpocznie się już od najbliższej niedzieli (28 listopada) w parafiach należących do diecezji bielsko-żywieckiej. Kolejną edycję akcji organizuje diecezjalna Caritas.
  - Zamówiliśmy 104 tysiące świec, dlatego jesteśmy w krajowej czołówce - mówi ks. Józef Zajda, dyrektor Caritas diecezji bielsko-żywieckiej, a także proboszcz parafii Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Łodygowicach.

  Świecę będzie mógł nabyć każdy. Co roku wzrasta zainteresowanie akcją, ale jest ich na tyle, że nie powinno dla nikogo zabraknąć.

  Małą można kupić za 6 złotych, a duża kosztuje 10 złotych.
  Warto, bo cały dochód, jak co roku, przeznaczony zostanie na cele charytatywne. 10 groszy z każdej sprzedanej świecy przekazywane jest do centrali Caritas Polska w Warszawie. Dzięki temu przeprowadzane są zagraniczne akcje pomocy dla najuboższych. Na przykład kilka lat temu w Macedonii, gdzie jest utrudniony dostęp do wody, podłączono ludziom domy do studni.

  Złotówka zostaje w diecezjalnym oddziale organizacji. Po zebraniu większej kwoty, pieniądze przeznaczane są na pomoc rodzinom wielodzietnym.

  Za pieniądze zebrane w tej edycji kupione zostaną wyprawki na przyszły rok szkolny dla dzieci z rodzin z różnych części Podbeskidzia, które ucierpiały podczas ostatnich powodzi.

  Reszta dochodu ze sprzedaży świecy zostaje w parafii i najczęściej służy ona na całoroczne dożywianie najbiedniejszych uczniów szkołach.

  - W łodygowickiej szkole przez cały rok dziesięcioro dzieci jadło obiady - mówi ks. Zajda.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama