18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Ostatni konkurs Pucharu Świata w Planicy [LIVE + ZDJĘCIA + WIDEO]. Stoch 4. w deszczowych zawodach

Dziś o godz. 10.30 rozpoczął się ostatni w tym sezonie konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich. Zawodnicy rywalizowali w Planicy w ulewnym deszczu. W konkursie wystartowało sześciu Polaków. Kamil Stoch zajął czwarte miejsce. Piotr Żyła był 13, a Maciej Kot 15. Zawody wygrał Peter Prevc ustanawiając nowy rekord skoczni 142 m i zajmując drugie miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ. TUTAJ możesz śledzić naszą RELACJĘ LIVE.

Kamil Stoch odebrał Kryształową Kulę [ZDJĘCIA]

12.14 Zawody wygrał Prevc - 283,7 pkt przed Freundem - 280,8 pkt i Bardalem - 278,5 pkt. Czwarty Stoch miał notę 278,4 pkt.
Słoweniec dzięki wygranej w Planicy zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ. Niemiec był trzeci, a Bardal czwarty wyprzedzając rzutem na taśmę Japończyka Kasai, który dziś zajął piąte miejsce i taką też pozycję ma w końcowym rankingu PŚ.

12.11 Stoch skacze 136 m. Polak ma notę 278,4 pkt i jest czwarty, przegrywając miejsce na podium o 0,1 pkt

12.10 Bardal skacze 136,5 m. Norweg jest trzeci, a więc Prevc wyprzedzi Freunda.

12.09 Odpowiedź Prevca - 142 m i nowy rekord skoczni. Słoweniec wyprzedza Niemca, ale czy dogoni Freunda w klasyfikacji generalenj PŚ? Przekonamy się po skokach Bardala i Stocha.

12.08 Walczący o drugie miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ Freund skacze 141 m i wyrównuje rekord skoczni Żyły. Niemiec oczywiście zostaje liderem i postawił wysoko poprzeczkę Prevcowi.

12.06 Kasai skacze 133 m. 42-letni Japończyk z notą 267,8 zostaje liderem.

12.04 Cały czas prowadzi Austriak Kofler, który po skoku na 134,5 m awansował z drugiej do pierwszej dziesiątki. Do końca konkursu zostało już tylko pięciu skoczków.

12.02. Jury skróciło rozbieg i najlepsi będą skakać nie z 14, ale z 13 belki.

12.00 Do końca konkursu zostało 10 skoczków. W tej chwili Żyła jest czwarty, a Kot - piąty, a to najpewniej oznacza 14 i 15 lokatę Polaków w tych zawodach.

11.56 Maciej Kot skacze krócej niż Żyła - 128 m. Nota Polaka to 246,4 pkt i jest na drugim miejscu za Żyłą. Obaj Polacy zajmą pewnie miejsca w drugiej dziesiątce dzisiejszego konkursu.

11.55 Piotr Żyła skacze 130,5 m i z notą 250,9 pkt jest teraz liderem.

11.53 Kończący karierę Jakub Janda skoczył 128,5 m. Czech żegna się tym występem z Pucharem Świata.

11.49 Po pierwszej dziesiątce skoczków prowadzi Słoweniec Jurij Tepes, który skoczył 130 m.

11.48 Do końca konkursu pozostało dwudziestu skoczków. W drugiej dziesiątce zobaczymy dwóch Polaków: Żyłę i Kota.

11.46 Ammann skacze 127 m. Szwajcar kręci głową pokazując, że w takiej pogodzie lepiej byłyby pływać niż skakać.

11.42 My czekamy na to czy Kamil Stoch wygra po raz czternasty zawody PŚ, ale za plecami Polaka toczy się walka o drugą pozycję. Prevc odrobił na razie 10 pkt do Freunda, ale Niemiec w dalszym ciągu wyprzedza go o 1 pkt.

11.40 Rozpoczęła się seria finałowa konkursu w Planicy, w której zobaczymy trzech Polaków.

11.12 Kamil Stoch ma szansę na siódme w tym sezonie i 14 w karierze zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata. Gdyby Polak wygrał konkurs w Planicy byłoby to ukoronowanie znakomitego sezonu dwukrotnego mistrza olimpijskiego z Soczi.

11.10 Stoch jest liderem po pierwszej serii wyprzedzając Bardala o 0,7 pkt i Prevca o 1,8 pkt. Kot jest 14, a Żyła 15. Pozostali Polacy zakończyli już sezon. Kubacki zajął dziś 41 miejsce, Murańka 45, a Ziobro 47.

11.08 Kamil Stoch ląduje najdalej 139 m. Polak z notą 137,6 pkt jest liderem.

11.07 Walczący z Prevcem o drugie miejsce Freund też skacze 136 m, ale ma gorsze noty i jest trzeci za Słoweńcem.

11.06 Prevc skacze 136 m i jest drugi.

11.05 Bardal nokautuje rywali 138,5 m. Z notą 136,9 Norweg zostaje liderem.

11.03 Schlierenzauer skacze aż 136 m, ale przegrywa ze swoim rodakiem Hayboeckiem o 0,1 pkt

11.00 Na górze skoczni zostało już tylko dziesięciu najlepszych skoczków PŚ, w tym Kamil Stoch.

10.58 Hayboeck skacze 134,5 m i zostaje nowym liderem z notą 131,4 pkt. Austriak dobrze się czuje w Planicy. Wygrał dziś poranne kwalifikacje do konkursu.

10.57 Maciej Kot ląduje na 133 m. Przedostatni z Polaków ma notę 127 pkt i wyprzedza Żyłę. Teraz on jest trzeci, a Żyła spada na czwarte miejsce.

10.56 Wreszcie doczekaliśmy się dobrego skoku Polaka. Piotr Żyła osiąga 132 m i z notą 124,8 pkt jest teraz trzeci. Brawo dla wiślanina.

10.55 Jan Ziobro skacze tylko 124 m i z notą 107,1 pkt jest teraz 30. Na pewno nie awansuje do serii finałowej.

10.54 Fannemel skacze 137,5 m i Norweg zostaje liderem.

10.51 Murańka jest po skokach 30 zawodników - 26, a Kubacki - 22. Wygląda na to, że były to ostatnie skoki Polaków w tym sezonie, bo nie zobaczymy ich w serii finałowej.

10.48 Za nami połowa pierwszej serii. Skoki oddało już 25 zawodników i na czele nadal są dwaj Norwegowie Stjernen i Romoeren.

10.45 Drugi z Polaków Klemens Murańka osiąga 123,5 m. Z notą 109,1 pkt Polak jest w tej chwili 17 i na pewno nie zobaczymy go w serii finałowej.

10.41 Pierwszy z Polaków Dawid Kubcki skacze 125,5 m i z notą 114,1 pkt jest w tej chwili ósmy. Nie wiadomo czy to wystarczy do awansu do serii finałowej.

10.40 Stjernen skacze 134 m i z notą 129,9 pkt zostaje nowym liderem. Norwegowie złapali formę na koniec sezonu.

10.38 Po skokach 10 zawodników prowadzi Romoeren przed młodszym bratem Petera Prevca - Cene.

10.35 Okazuje się, że deszcz aż tak bardzo nie przeszkadza skoczkom. Doświadczony Norweg Romoeren skacze w tych trudnych warunkach 131,5 m i z notą 122,7 pkt zostaje liderem.

10.30 A oto numery z jakimi dzisiaj wystąpią biało-czerwoni: 39. Dawid Kubacki, 46. Klemens Murańka, 58. Jan Ziobro, 59. Piotr Żyła, 62. Maciej Kot i 77. Kamil Stoch. Zdobywca Pucharu Świata będzie skakał jako ostatni w pierwszej serii.

10.25 Rozpoczynamy naszą relację live z ostatniego konkursu Pucharu Świata w tym sezonie. W Planicy wystąpi dziś sześciu Polaków.

Najważniejsze rozstrzygnięcie w Pucharze Świata zapadło już w piątek, bo Kryształową Kulę zdobył, po raz pierwszy w karierze, Kamil Stoch. Nie znaczy to jednak wcale, że ostatnie zawody będą mało ciekawe. Cały czas trwa bowiem walka o drugie miejsce na podium. Wydawało się, że zajmie je Peter Prevc, ale w końcówce sezonu świetną formę prezentuje Severin Freund. Niemiec wygrał piątkowy konkurs i w tej chwili wyprzedza Słoweńca o 11 pkt (Prevc w piątek był trzeci).

Otwarta jest również sprawa czwartego miejsca. Na razie zajmuje je Noriaki Kasai, ale goni go Anders Bardal, który również imponuje ostatnio formą. Japończyk, który w piątek był szósty w konkursie, wyprzedza Norwega o 6 pkt, ale pamiętajmy, że Bardal w ostatnim konkursie w Planicy zajął drugie miejsce.

W kwalifikacjach, które mają rozpocząć się o godz. 9 wystąpi 67 skoczków, w tym pięciu Polaków: Dawid Kubacki, Klemens Murańka, Jan Ziobro, Maciej Kot i Piotr Żyła, który od soboty jest rekordzistą Bloudkovej Velikanki po skoku na odległość 141 m. Czołowa dziesiątka PŚ, w tym lider Kamil Stoch, jest pewna udziału w zawodach mających zacząć się o godz. 10.30.