Silesia Skate Arena w Katowicach - projekt gotowy

  Silesia Skate Arena w Katowicach - projekt gotowy

  Justyna Przybytek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Wizualizacja areny – to tylko wstępna wersja projektu proponowanego przez stowarzyszenie
  1/4
  przejdź do galerii

  Wizualizacja areny – to tylko wstępna wersja projektu proponowanego przez stowarzyszenie ©arc

  Silesia Skate Park to inicjatywa stowarzyszenia sportowo-kulturalnego Green z Katowic. Jeśli znajdzie się 8 mln zł, w Katowicach powstanie największe i najlepsze całoroczne centrów sportów skate.
  W katowickiej Dolinie Trzech Stawów będzie od tej zimy trasa do narciarstwa biegowego! Trasa zostanie wyznaczona na ulicy Trzy Stawy, będzie miała na około 5 km. To dobra wiadomość, ale dla tych, którzy mają własne narty, bo miasto nie uruchomi w tym roku w Dolinie wypożyczalni.

  Trasa to jeden z pomysłów zgłoszonych przez mieszkańców w ramach konsultacji dotyczących rozwoju Doliny Trzech Stawów. Bo jej rozwój już na pewno zyskał aprobatę. Pojawiły się też inne pomysły - rozbudowa ścieżek rowerowych czy budowa pętli dla rolkowców.

  - Kolejne analizujemy - mówi Sławomir Witek, naczelnik Wydziału Sportu Urzędu Miasta w Katowicach.

  Poważnie rozważana jest możliwość zbudowania w Dolinie Silesia Skate Arena. To inicjatywa stowarzyszenia sportowo - kulturalnego Green z Katowic. Lokalizacja w Dolinie nie jest przesądzona, zresztą nikt o nią nie zabiegał.

  Stowarzyszenie wykorzystało konsultacje ogłoszone przez urząd i złożyło swój projekt. Zakłada budowę hali o powierzchni około 8 tys. m kw. Koszt inwestycji to ok. 8 mln zł. Co miałoby powstać za te pieniądze?
  Zobacz projekt - kliknij w zakładkę Zdjęcia
  - Najlepsze i największe w Polsce całoroczne centrum sportów skate - tłumaczy Paweł Komosa z Green. - Mowa o krytym obiekcie, w którym znajdzie się skatepark, tor do jazdy szybkiej oraz miejsce do slalomu na rolkach z prawdziwego zdarzenia. Arena będzie miejscem, w którym możliwe będzie zorganizowanie największych imprez, w tym mistrzostw świata i zaproszenie największych gwiazdy światowego skatingu.

  Nie ma wątpliwości, że tego typu obiekt zrobi w mieście furorę. Namiastkę podobnej Areny udało się już raz stworzyć w hali Kapelusz w Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku.

  - Podczas ferii zimowych w 2008 zamieniliśmy halę w rolkowisko, z torem do jazdy szybkiej i fitnessowej, minirampą i miejscem dla uprawiających slalom. Dwa lata po zakończeniu rolkowiska wciąż pojawiają się pytania i prośby o jego kontynuację. Wystarczył miesiąc, aby to miejsce zyskało renomę i zapisało się w świadomości ludzi, to pokazuje jakie potencjał ma ta inicjatywa - dodaje Komosa.

  Silesia Arena byłaby obiektem całorocznym, który według pomysłodawców rozsławi Katowice. Ideę popiera 6000 osób, które podpisały się pod wnioskiem Green, który trafił do urzędu. W magistracie pomysł się podoba. - Jest ciekawy i będzie rozważany. W tym tygodniu mamy dostać wizualizację hali - zapowiada Witek.

  Nie wiadomo jednak, czy miasto nie poskąpi pieniędzy. Tak stało się z remontem placu przed pomnikiem Trudu Górniczego. Plac jest legendarny wśród deskorolkarzy. Kilku z nich jakiś czas temu zgłosiło projekt budowy na nim skate parku. Miasto pomysł przyjęło. Na odnowionym placu miał powstać profesjonalny spot z ławkami, podestami, murkami i rampami. Miasto ogłosiło w sumie już trzy przetargi na budowę. Za każdym razem chciało zapłacić 2 mln zł. A najtańsza oferta opiewała na 2,5 mln zł.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ogółem

   SQ (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 39 / 38

   Silesia Skate Arena niech powstanie na Dolinie Trzech Stawów czy w centrum. BYLE NIE NA MIEJSCU POMNIKA. To jest jedyne naturalne miejsce w polsce do jazdy i ma swój urok.
   Zostawcie Pomnik Trudu...rozwiń całość

   Silesia Skate Arena niech powstanie na Dolinie Trzech Stawów czy w centrum. BYLE NIE NA MIEJSCU POMNIKA. To jest jedyne naturalne miejsce w polsce do jazdy i ma swój urok.
   Zostawcie Pomnik Trudu Górniczego. Jeśli Arena ma stanąć na jego miejscu lepiej żeby jej nie było : /.

   zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama