25 edycja Gliwickich Spotkań Teatralnych na kilku scenach

  25 edycja Gliwickich Spotkań Teatralnych na kilku scenach

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Kilkanaście nowych i znanych spektakli zostanie zaprezentowanych podczas 25. edycji Gliwickich Spotkań Teatralnych, które trwać będą od 6 do 18 maja - poinformował w poniedziałek Gliwicki Teatr Muzyczny. Widzowie będą mogli oglądać artystów na kilku scenach.
  Helen Mirren

  Helen Mirren ©Gage Skidmore/Wikimedia Commons

  W tym roku będzie można zobaczyć m.in. "Nastasję Filipowną" Teatru Ateneum z Warszawy, "Klub Miłośników filmu Misja" Teatru Łaźnia Nowa z Krakowa, "Wiśniowy sad" Teatru Studio w Warszawie, "Ich czworo" Teatru Polonia w Warszawie, "Iwonę, księżniczkę Burgunda" łódzkiego Teatru im. Stanisława Jaracza, czy "Proroka Ilję" Teatro Tatro ze Słowacji.

  Widzowie będą mieli okazję oglądać Annę Polony, Jana Peszka, Jerzego Stuhra, Sonię Bohosiewicz, Marcina Dorocińskiego.

  Spektakle będzie można oglądać na kilku scenach, m.in. w siedzibie głównej Gliwickiego Teatru Muzycznego oraz w Ruinach Teatru Victoria.

  Podczas festiwalu zaprezentowany zostanie również spektakl pt.
  "Zakonnicy i wariaci" przygotowany przez Teatr Bez Nazwy, który w 2006 roku powstał w Areszcie Śledczym w Gliwicach. Zespół teatralny tworzy zmieniająca się grupa osadzonych w areszcie mężczyzn. Spektakl zostanie pokazany na terenie aresztu.

  Nowością w tegorocznym programie festiwalu będą retransmisje spektakli z Royal National Theatre w Londynie. Przedstawienia będzie można oglądać na scenie "Bajka" w kinie Amok. - Widzowie zobaczą dwa przedstawienia - cieszącego się ogromną popularnością Frankensteina (w reżyserii Danny'ego Boyle'a) oraz znaną również z wersji filmowej Audiencję (w reżyserii Stephena Daldry'ego) ze znakomitą kreacją Helen Mirren - poinformowała rzeczniczka Gliwickiego Teatru Muzycznego Kinga Knapik.

  Festiwalowi towarzyszyć będą pokazy spektakli plenerowych. W tym roku zaprezentują się zespoły teatralne oraz muzyczne z Polski, Czech, Słowacji oraz Węgier.

  Gliwickie Spotkania Teatralne organizowane są od 1990 roku. PAP  *Próbny sprawdzian szóstoklasistów 2014 ARKUSZE + KLUCZ ODPOWIEDZI
  *Horoskop 2014: Karty tarota ostrzegają [PRZEPOWIEDNIE NA 2014]
  *Tabliczka mnożenia do wydrukowania [WZORY TABLICZEK MNOŻENIA]
  *Urlop macierzyński 2014 [ZASADY I TERMINY: URLOP RODZICIELSKI]

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama