Ósme urodziny Twittera

  Ósme urodziny Twittera

  Marcin Zasada

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Ósme urodziny Twittera
  1/7
  przejdź do galerii
  "Witam, rozpoczynam komunikację", "Traktor Tom - Wielki dół", "Złoooto olimpijskie!", czyli politycy zaczynają kariery na Twitterze
  Twitter kończy 8 lat. Jak wyglądały pierwsze doświadczenia naszych polityków w tym serwisie? Niektórzy zaczynali bardzo niekonwencjonalnie.

  "Złooooto olimpijskie!!! Kamil #stoch Stoch! Serdeeeczne gratulacje!!!". To nie transkrypcja komentarza Tomasza Zimocha. To debiut na Twitterze posła Jerzego Ziętka, jednego z najświeższych graczy w popularnym serwisie społecznościowym, w którym jedynym ograniczeniem w komunikowaniu się ze światem jest liczba 140 znaków.

  Na ósme urodziny Twitter (ruszył w marcu 2006 r.), przygotował aplikację #FirstTweet, umożliwiającą podglądnięcie pierwszych tweetów wszystkich użytkowników.

  W przypadku polityków, to ciekawa możliwość porównania ich różnych inicjacji ze światem nowych narzędzi komunikacji. Antyprzykładem jest Mariusz Błaszczak z Prawa i Sprawiedliwości, który swoją przygodę z TT rozpoczął i zakończył na kordialnym "Witam serdecznie!", wywołując kpiny.

  A jak to się robi u nas? Są trzy szkoły. Pierwsza, trochę "na Błaszczaka": zaczynamy od "Dzisiaj rusza mój twitter. Zapraszam" (poseł Marek Krząkała), "Moja pierwsza wiadomość na twitterze. Witam serdecznie" (wicewojewoda Piotr Spyra) lub "Witam, rozpoczynam komunikację przy pomocy Twittera" (europoseł Jan Olbrycht). Jest też grupa polityków, którzy witają się szyfrem. Na przykład poseł Marek Balt: "Traktor Tom - Wielki dół". I link do kreskówki dla dzieci. Andrzej Gałażewski napisał w debiucie: "galazewski.pl". A wicemarszałek Arkadiusz Chęciński zakomunikował: "Od dziś znów na twitterze". Znów?

  Co budujące, zdecydowana większość od razu przechodzi do rzeczy, dając upust swojemu profesjonalizmowi. Prezydent Gliwic Zygmunt Frankiewicz chwalił się założeniem Związku Gmin i Powiatów Subregionu Centralnego, poseł Stanisław Pięta donosił o "60 sprofanowanych miejscach pamięci", zaś Jerzy Polaczek pisał: "Zapraszam do wysłuchania felietonu: Klęska rządu premiera Tuska w przygotowaniach do Euro 2012". Najbardziej profesjonalny w debiucie był jak zawsze Jerzy Buzek, który z internautami przywitał się po angielsku. Pisząc o przesłuchaniach na komisarza UE.


  *Próbny sprawdzian szóstoklasistów 2014 ARKUSZE + KLUCZ ODPOWIEDZI
  *Horoskop 2014: Karty tarota ostrzegają [PRZEPOWIEDNIE NA 2014]
  *Tabliczka mnożenia do wydrukowania [WZORY TABLICZEK MNOŻENIA]
  *Urlop macierzyński 2014 [ZASADY I TERMINY: URLOP RODZICIELSKI]

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama