Siatkarze z Jastrzębia realizują swoje marzenia

  Siatkarze z Jastrzębia realizują swoje marzenia

  Leszek Jaźwiecki

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Libero Damian Wojtaszek został wyróżniony w Ankarze
  1/2
  przejdź do galerii

  Libero Damian Wojtaszek został wyróżniony w Ankarze ©cev.lu

  Jastrzębski Węgiel, jako trzeci polski zespół stanął na podium Ligi Mistrzów. W Ankarze podopieczni Lorenzo Bernar-diego zdobyli brązowy medal.
  Zdobywając medal Ligi Mistrzów zrealizowaliśmy jedno z naszych marzeń - promieniał ze szczęścia prezes klubu z Jastrzębia Zdzisław Grodecki. - Kolejnym będzie zdobycie mistrzostwa Polski - dodaje.

  Medal jastrzębskich siatkarzy to ogromny sukces. Przed nimi znalazły się kluby dysponujące zdecydowanie większym budżetem. Również Zenit Kazań, z którym śląski zespół wygrał rywalizację o trzecie miejsce, jest 3-4 razy bogatszy. Stać ich na sprowadzenie zawodników z najwyższej półki, którym są w stanie płacić milion euro za sezon. Gwiazdy Biełogorje Biełgorod dla rosyjskiego multimiliardera Aliszera Usmanowa warte są każde pieniądze. W tej stawce Jastrzębski Węgiel nie wypadł jak ubogi krewny, zagrał bez kompleksów i zdobył medal.

  - Budżety tych klubów są zdecydowanie większe, ale my możemy z nimi konkurować, bo jesteśmy zespołem. Pod względem "team spirit" byliśmy w Ankarze najlepsi - podkreślał trener Bernardi, który po raz drugi doprowadził Jastrzębski Węgiel do Final Four. Trzy lata temu w Bolzano pomarańczowi zajęli ostatnie, czwarte miejsce.

  Tym razem jastrzębianie jak najbardziej zasłużyli na medal. Na 12 rozegranych spotkań w Lidze Mistrzów (6 w fazie grupowej, 4 w play off i 2 w Final Four) przegrali tylko dwa. Oba z Halkbankiem Ankara. Po finałowym turnieju dwóch zawodników Jastrzębskiego Węgla odebrało nagrody indywidualne. Damian Wojtaszek został najlepszym libero, a Michał Łasko otrzymał nagrodę dla najlepiej punktującego zawodów. MVP turnieju został Siergiej Tietiuchin (Biełogorje).

  Wielki zawód po finale czują nie tylko kibice i zawodnicy Zenitu Kazań. Również Turcy. Zbudowali zespół, który miał jak walec niszczyć rywali w drodze do złota Ligi Mistrzów. Po to też zostali gospodarzami Final Four. Zostali jednak zatrzymani przez Biełogorje. Nie tylko najlepszy zespół Europy, ale w tej chwili także na świecie.

  Halkbank to pierwszy turecki klub, który dotarł do finału LM. Turcy po raz pierwszy byli też gospodarzami finału. Nie wypadł on źle, choć do perfekcji brakowało mu dużo. Gdyby nie młodzież trybuny mogącej pomieścić ponad 7 tysięcy kibiców hali TVF Baskent Sports świeciły by pustkami. Sytuację uratowali kibice z Rosji i Polski. Jastrzębian wspomagała ponad 150 grupa sympatyków, która dotarła do stolicy Turcji czarterowym samolotem.


  *Próbny sprawdzian szóstoklasistów 2014 ARKUSZE + KLUCZ ODPOWIEDZI
  *Horoskop 2014: Karty tarota ostrzegają [PRZEPOWIEDNIE NA 2014]
  *Tabliczka mnożenia do wydrukowania [WZORY TABLICZEK MNOŻENIA]
  *Urlop macierzyński 2014 [ZASADY I TERMINY: URLOP RODZICIELSKI]

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo