Katowice: W sobotę notariusz doradzi bezpłatnie

  Katowice: W sobotę notariusz doradzi bezpłatnie

  Łukasz Respondek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W dwunastu polskich miastach, które są siedzibami rad izb notarialnych odbędą się w sobotę Dni Otwarte Notariatu. W Katowicach bezpłatną poradę w sprawach spadkowych można uzyskać w budynku Teatru Śląskiego.
  Katowice: W sobotę notariusz doradzi bezpłatnie
  Konsultacja potrwa od godz. 10 do 16. Samorząd notarialny przygotuje dla zainteresowanych broszury, omawiające sprawy związane z dziedziczeniem. Notariusze będą chcieli pogłębić wiedzę prawną ludzi na ten temat. Dzięki poznaniu swoich praw mieszkańcy będą mogli podjąć jak najlepszą decyzję w sprawie swojego majątku. Każdy będzie mógł przedstawić swój indywidualny przypadek.

  Chętni będą mogli też dowiedzieć się m.in. jak prawidłowo sporządzić testament, czym różni się darowizna od dziedziczenia oraz kto jest uprawniony do dziedziczenia, a kto do zachowku. Będzie można się dowiedzieć czym jest zapis testamentowy, a czym polecenie, także w jaki sposób i kiedy można dokonać otwarcia spadku, w jakich okolicznościach nie będziemy ponosili odpowiedzialności za długi spadkowe.


  Warto skorzystać z takiej bezpłatnej pomocy. Dobrze napisany testament pozwala m.in. na uporządkowanie wielu spraw na wypadek śmierci. Daje możliwość uniknięcia sporów między spadkobiercami. Można też się zabezpieczyć w wypadku, gdyby nikt nie chciał po nas dziedziczyć. Notariusze przedstawią też procedurę przekazywania darowizny i umowy o dożywocie. Opowiedzą też o wydziedziczaniu i wszystkich innych sprawach związanych związanych ze sprawami spadkowymi.


  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   za darmo

   qwe (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   a u tej Pani mam konsultacje za darmo :)
   http://notariusz-nowysacz.pl/
   http://www.notariusz-cennik.pl/Krakow/Notariusz-Lucja-Bronska.html
   polecam

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama