Policjant zamieszany w kolizję: To nie ja, to ktoś z rodziny

  Policjant zamieszany w kolizję: To nie ja, to ktoś z rodziny

  Alek

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Policjant zamieszany w kolizję: To nie ja, to ktoś z rodziny
  Policjanci z Rybnika zakończyli czynności wyjaśniające w sprawie kolizji, do której doszło 8 stycznia w Raciborzu na ul. Żorskiej. Materiały w tej sprawie zostały przekazane do KMP w Rybniku postanowieniem Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji, ponieważ istniało podejrzenie, iż sprawcą tej kolizji może być funkcjonariusz komendy w Raciborzu.
  Policjant zamieszany w kolizję: To nie ja, to ktoś z rodziny
  Przypomnijmy, że zdarzenie miało miejsce 8 stycznia na ul.Żorskiej w Raciborzu. Jak ustalili policjanci kierujący samochodem marki Audi uderzył w zaparkowany samochód VW transporter, po czym odjechał z miejsca zdarzenia. Na miejscu sprawca zgubił przednią tablicę rejestracyjną swojego pojazdu. Dzięki temu natychmiast po zgłoszeniu o wykroczeniu przez pokrzywdzonego, udało się ustalić markę pojazdu, a przede wszystkim właściciela.
  Okazało się, że Audi A4 należy do policjanta zatrudnionego w Komendzie Powiatowej Policji w Raciborzu. Aby uniknąć podejrzeń o stronniczość materiały w tej sprawie zostały przekazane do prowadzenia policjantom z Rybnika.

  W trakcie prowadzenia czynności wyjaśniających policjanci z Zespołu ds. wykroczeń przesłuchali kilkunastu świadków m.in. osoby z najbliższej rodziny policjanta oraz osoby postronne, które mogły mieć wiedzę na temat okoliczności tego zdarzenia. W samochodzie zabezpieczono liczne ślady, które świadczyły o tym, że to właśnie tym pojazdem spowodowano kolizję. Na koniec przesłuchano właściciela pojazdu, który potwierdził, że jego samochodem 8 stycznia jechała osoba z jego najbliższego otoczenia, ale odmówił podania jej danych.

  Na podstawie zebranego materiału dowodowego niestety nie udało się ustalić, kto jest sprawcą kolizji, w związku z tym odstąpiono od skierowania wniosku o ukaranie do sądu.

  Funkcjonariusz z Raciborza nie pozostanie jednak bezkarny, bowiem skierowano przeciwko niemu wniosek do SR w Rybniku z art. 96 §3 kodeksu wykroczeń tj. (właściciel pojazdu, który wbrew obowiązkowi nie wskaże na żądanie uprawnionego organu, komu powierzył pojazd do kierowania lub używania w oznaczonym czasie, podlega karze grzywny).

  W trakcie prowadzonych czynności okazało się również, że właściciel pojazdu nie poddał go w odpowiednim terminie wymaganym badaniom technicznym, w związku z tym do Sądu Rejonowego w Raciborzu trafił już wniosek o ukaranie 34-letniego mężczyzny za brak badań technicznych samochodu audi. tj. wykroczenie z art.97 kw.


  *Próbny sprawdzian szóstoklasistów 2014 ARKUSZE + KLUCZ ODPOWIEDZI
  *Horoskop 2014: Karty tarota ostrzegają [PRZEPOWIEDNIE NA 2014]
  *Tabliczka mnożenia do wydrukowania [WZORY TABLICZEK MNOŻENIA]
  *Urlop macierzyński 2014 [ZASADY I TERMINY: URLOP RODZICIELSKI]

  Czytaj także

   Komentarze (5)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   FAKTY ! CIULAĆ TO NIE NAS !!!!!!!

   Erwin (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Policjant pojawił się w komendzie .

   Jak ustaliliśmy, dzień po kolizji – 9 stycznia około godziny 21.00 policjant zgłosił się na komendę. Przyniósł zwolnienie lekarskie, bo tego dnia nie pojawił...rozwiń całość

   Policjant pojawił się w komendzie .

   Jak ustaliliśmy, dzień po kolizji – 9 stycznia około godziny 21.00 policjant zgłosił się na komendę. Przyniósł zwolnienie lekarskie, bo tego dnia nie pojawił się na służbie. Został przebadany na alkomacie – był trzeźwy. Pobrano mu również krew do analizy. Policjant został przesłuchany przez kolegów. Twierdzi, że tego dnia nie prowadził pojazdu, nie chce jednak wskazać kierowcy. Zeznawać nie chcą również inni policjanci, którzy tego wieczoru mieli się bawić w lokalu Dzika Róża w Raciborzu. Policjant już został przeniesiony do wydziału prewencji.

   Samochód pod kluczem .

   Samochód, który jeszcze w nocy z 8 na 9 stycznia został sholowany na policyjny parking był zamknięty. Policyjni technicy zbierali ślady z wnętrza samochodu 10 stycznia. Poza odciskami pobrano ślady zapachowe. Dlaczego nie zrobiono tego wcześniej? Policjanci nie mieli kluczyków do audi policjanta. Czy wcześniejszego wieczoru – 9 stycznia, kiedy na komendzie pojawił się ze zwolnieniem Dawid D., miał dostęp do swojego samochodu? – Nie było takiej możliwości. Pojazd znajdował się pod kluczem w naszym garażu – zapewnia rzecznik raciborskiej policji, dodając, że jeszcze w nocy z 8 na 9 stycznia policjanci dokonywali oględzin i zabezpieczali ślady. Rzecznik komendy nie potwierdza również informacji wpisywanych przez naszych czytelników w komentarzach na forum portalu www.nowiny.pl jakoby do spowodowania kolizji przyznała się żona policjanta. – Nic nie wiem na ten temat. Gdy skończymy nasze postępowanie wyjaśniające opublikujemy komunikat – ucina policjant.
   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   POLNISCHE BANDITEN !

   Jorg (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   pierdolenie kotka za pomocą młotka policjant 24 godz po zdarzeniu zgłosi sie w komendzie !

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   wszyscy jesteście tacy sami

   miks (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   a koledzy sprawdzili alkomatem kolegę policjanta?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Dziki kraj....

   Nieboszka Polska (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

   .... w którym Ci którzy powinni pilnować Prawa I Sprawiedliwości :) , wiedzą najlepiej jak zeznawać by ponieść najmniejsze konsekwencje. Oczywiście, w świetle prawa. Takie małe oligarchiki, jak miś...rozwiń całość

   .... w którym Ci którzy powinni pilnować Prawa I Sprawiedliwości :) , wiedzą najlepiej jak zeznawać by ponieść najmniejsze konsekwencje. Oczywiście, w świetle prawa. Takie małe oligarchiki, jak miś Barei na miarę czasów i bliskości kultury wschoduzwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   burek

   Chycel (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

   Łapy łapy cztery łapy
   a na łapach pies kudłaty
   Kto dogoni psa Kto dogoni psa ?

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama