Pożar w Częstochowie: Po tragedii na Katedralnej, gdzie...

  Pożar w Częstochowie: Po tragedii na Katedralnej, gdzie spłonęły trzy osoby

  Bartłomiej Romanek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Strażacy walczyli z pożarem kamienicy przez kilka godzin
  1/2
  przejdź do galerii

  Strażacy walczyli z pożarem kamienicy przez kilka godzin ©Bartłomiej Romanek

  Pożar w Częstochowie: Trzy osoby zginęły podczas pożaru poddasza w jednej z kamienic przy ulicy Katedralnej. Jedno z pomieszczeń zostało zniszczone
  Pożar w Częstochowie: Trzy osoby zginęły w pożarze, który wybuchł w nocy z poniedziałku na wtorek w jednej z kamienic przy ulicy Katedralnej w Częstochowie.

  Strażacy walczyli z ogniem przez kilka godzin. 25 mieszkańców zostało ewakuowanych. Niestety, nie udało się uratować trzech osób, które przebywały na poddaszu zaadaptowanym na lokal mieszkalny.

  - Ofiarami są 64-letnia kobieta, jej 40-letni syn oraz 55-letni znajomy, który ich odwiedził. W tej chwili trudno jeszcze mówić o przyczynach pożaru, ale mogło to być zaprószenie ognia, bo jego źródło było wewnątrz mieszkania - mówi Joanna Lazar, oficer prasowy częstochowskiej policji.

  Sąsiedzi ofiar podejrzewają, że przyczyną pożaru mogła być instalacja elektryczna lub prowizoryczny system ogrzewania. - Oni nie mieli pieniędzy, prąd też mieli wyłączony. Być może pożar spowodowała instalacja elektryczna podłączona prowizorycznie do tej na korytarzu - mówi Zbigniew Ogiński, mieszkaniec kamienicy. Jak udało się nam nieoficjalnie dowiedzieć, rodzina nie płaciła czynszu i od kilku lat czekała na eksmisję.

  W kamienicy zawalił się strop i dach. Nadzór budowlany wyłączył z funkcjonowania jedno pomieszczenie w jednym z mieszkań. Dzieci przebywają u rodziny, w mieszkaniu mogą pozostać rodzice. Rodzina jest na co dzień pod opieką MOPS-u. Zaoferowano jej pomoc finansową i psychologa.


  *Próbny sprawdzian szóstoklasistów 2014 ARKUSZE + KLUCZ ODPOWIEDZI
  *Horoskop 2014: Karty tarota ostrzegają [PRZEPOWIEDNIE NA 2014]
  *Tabliczka mnożenia do wydrukowania [WZORY TABLICZEK MNOŻENIA]
  *Urlop macierzyński 2014 [ZASADY I TERMINY: URLOP RODZICIELSKI]

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama