Tychy: "Ludzie ludziom zgotowali ten los" - międzynarodowe...

  Tychy: "Ludzie ludziom zgotowali ten los" - międzynarodowe prace na temat Holokaustu

  JOL

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Do 19 kwietnia w MDK 1 w Tychach można oglądać wystawę najlepszych prac nadesłanych na XVI Międzynarodowy Konkurs Plastyczny "Ludzie ludziom zgotowali ten los".
  W tym roku jury przejrzało 1003 prace (m.in. z Włoch, Rosji, Ukrainy, Anglii) i nagrodziło 24 z nich, wyróżnieniami uhonorowało 34. W tegorocznej edycji - prócz pokazania obozowej codzienności - organizatorzy oczekiwali artystycznej wypowiedzi na temat roli muzeów i miejsc pamięci w budowaniu i utrwalaniu wiedzy o Auschwitz i Holokauście oraz roli ocalałych byłych więźniów. Co roku podczas uroczystości podsumowania konkursu i rozdania nagród młodzi artyści mają okazję spotkać się z nimi, wysłuchać ich wspomnień.
  Jeszcze rok temu o swojej obozowej przeszłości opowiadał Florian Granek (rocznik 1923), który miał niepełna 19 lat, kiedy stał się numerem 28.867. Zmarł w listopadzie 2013, przeżywszy 90 lat. Jeszcze dwa lata temu historię swojej słynnej ucieczki z karnej kompanii opowiadał aktor August Kowalczyk (rocznik 1921), który miał 19 lat, gdy stał się numerem 6804. Zmarł w lipcu 2012 roku.

  W tym roku swoje obozowe opowieści przedstawili już tylko Jerzy Maria Ulatowski z Warszawy, Jerzy Fijołek i Barbara Puc.


  *Próbny sprawdzian szóstoklasistów 2014 ARKUSZE + KLUCZ ODPOWIEDZI
  *Horoskop 2014: Karty tarota ostrzegają [PRZEPOWIEDNIE NA 2014]
  *Tabliczka mnożenia do wydrukowania [WZORY TABLICZEK MNOŻENIA]
  *Urlop macierzyński 2014 [ZASADY I TERMINY: URLOP RODZICIELSKI]

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama