Szpital w Blachowni nadal bez pacjentów

  Szpital w Blachowni nadal bez pacjentów

  janusz strzelczyk

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Szpital w Blachowni nadal bez pacjentów
  Od 1 grudnia ubiegłego roku szpital w Blachowni nie przyjmuje pacjentów. Polska Grupa Medyczna, która jest dzierżawcą placówki nie potrafi powiedzieć, kiedy lecznica będzie gotowa do prowadzenia działalności -Trwa remont w szpitalu w Blachowni - usłyszeliśmy w PGM.
  Szpital w Blachowni nadal bez pacjentów
  Po rozwiązaniu umowy z poprzednim dzierżawcą szpitala w Blachowni, starostwo powiatowe w Częstochowie podpisało umowę o dzierżawie lecznicy z z Polską Grupą Medyczną. Jest to spółka z Gliwic. W Częstochowie obecna jest od 10 lat. Prowadzi Regionalne Centrum Chorób Serca i Naczyń im. Polonii Świata w szpitalu miejskim przy ul. Mickiewicza.
  Spółka ma płacić starostwu za dzierżawę miesięcznie 92 tys. zł brutto. Zobowiązała się też do zainwestowania w ciągu sześciu lat 5,1 mln zł.

  Ta inwestycja ma obejmować remont sal chorych (z których ma być bezpośredni dostęp do łazienek), dostosowanie budynku do przepisów przeciwpożarowych, doposażenie placówki w sprzęt medyczny i nie tylko, doposażenie OIOM-u. Powiat zastrzegł w warunkach dzierżawy, że szpital ma prowadzić działalność na podstawie kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia, nie zmniejszając zakresu świadczeń. Dzierżawe podpisano na 25 lat.

  W grudniu PGM planowała otwarcie placówki w Blachownie 15 lutego br. PGM liczyła na kontrakt z NFZ. Tymczasem wg wojewódzkiego oddziału NFZ w Katowicach  stanowisko NFZ dotyczące Blachowni nie uległo zmianie. Postępowania konkursowe na leczenie szpitalne zaczną się w trzecim kwartale 2014 roku. Aktualnie nie planuje się dodatkowych konkursów.

  Z kolei wicestarosta częstochowski Janusz Krakowian, odpowiedzialny za służbę zdrowia w powiecie jest optymistą. Twierdzi, że szpital w Blachowni nie jest placówką nową, już kontrakt miał. Fundusz nie musi zbierać dla niego nadprogramowych pieniędzy. Nic nie stoi na przeszkodzie, by ogłosił postępowania konkursowe.

  Ale pieniędzy nie ma. Na razie szpital w Blachowni ma pozytywną opinię sanepidu. I wciąż jest w remoncie. A pacjenci są kierowani do szpitali w Częstochowie, które zaczynają się upominac w NFZ o pieniądze za nadwykonania.


  *Próbny sprawdzian szóstoklasistów 2014 ARKUSZE + KLUCZ ODPOWIEDZI
  *Horoskop 2014: Karty tarota ostrzegają [PRZEPOWIEDNIE NA 2014]
  *Tabliczka mnożenia do wydrukowania [WZORY TABLICZEK MNOŻENIA]
  *Urlop macierzyński 2014 [ZASADY I TERMINY: URLOP RODZICIELSKI]

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama