Katowice: rusza remont torów na Korfantego. W weekend staną...

  Katowice: rusza remont torów na Korfantego. W weekend staną tramwaje, potem ruch wahadłowy

  LOTA

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Katowice: rusza remont torów na Korfantego. W weekend staną tramwaje, potem ruch wahadłowy
  1/2
  przejdź do galerii
  Kolejne utrudnienia dla pasażerów tramwajów. Spółka Tramwaje Śląskie przystępuje do modernizacji torowiska między pętlą Słoneczną a Rondem w Katowicach. W ramach przygotowań do remontu w weekend na torowisku będą montowane rozjazdy techniczne a ruch tramwajowy między Rondem a Wełnowcem i Siemianowicami Śląskimi zostanie zawieszony.
  - Modernizacja odcinka między pętlą Słoneczną a katowickim Rondem jest elementem umowy zawartej przez Tramwaje Śląskie z konsorcjum firm Skanska Polska i Skanska Czechy. W ramach umowy Wykonawca realizuje prace wzdłuż Parku Śląskiego, a od nadchodzącego weekendu rozpocznie również modernizację torowiska w al. Korfantego – wyjaśnia Andrzej Zowada, rzecznik prasowy Tramwajów Śląskich.

  Prace zostaną podzielone na etapy, ale jak obiecuje rzecznik będą prowadzone pod ruchem, tyle że odbywającym się po jednym torze.

  - Przed przystąpieniem do prac konieczne jest zabudowanie rozjazdów technologicznych, a co się z tym wiąże czasowe zawieszenie ruchu – dodaje Zowada.


  Dlatego od godz. 6. w sobotę do 22 w niedzielę wstrzymany zostanie ruch tramwajowy między między Rondem a Wełnowcem i Siemianowicami Śląskimi. W tym czasie tramwaje linii nr 13 kursować będą na trasie: Chorzów Batory zajezdnia – Katowice Rondo – Chorzów Stadion Śląski pętla, tramwaje linii nr 16 na trasie: Katowice Brynów pętla –Katowice Rondo – Chorzów Stadion Śląski pętla. Zostanie też uruchomiona autobusowa komunikacja zastępcza oznaczona jako T-13 i T-16. Autobusy będą kursować zgodnie z tramwajowymi rozkładami jazdy obsługując przystanki tramwajowe lub autobusowe w bezpośrednim sąsiedztwie tramwajowych.

  - W pierwszym etapie prac na al. Korfantego modernizowany będzie tor wschodni (od strony Spodka) na odcinku od Ronda do pętli Słonecznej a następnie tor zachodni od pętli Słonecznej za skrzyżowanie z ul. Katowicką – zapowiada Zowada. Prace te zakończą się w drugiej połowie sierpnia.

  W drugim etapie modernizowany będzie fragment torowiska od ulicy Katowickiej do Ronda. Finał wszystkich prac planowany jest pod koniec roku, pochłoną 4 mln zł.


  *Próbny sprawdzian szóstoklasistów 2014 ARKUSZE + KLUCZ ODPOWIEDZI
  *Horoskop 2014: Karty tarota ostrzegają [PRZEPOWIEDNIE NA 2014]
  *Tabliczka mnożenia do wydrukowania [WZORY TABLICZEK MNOŻENIA]
  *Urlop macierzyński 2014 [ZASADY I TERMINY: URLOP RODZICIELSKI]

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   remont

   gość (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Nareszcie,bo te tramwaje tak hałasowały,że mieszkać tam trudno.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Przeprowadź się do Gliwic

   Miro (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Tam cisza, spokój, zieleń, zero tramwajów. Tylko czemu reszta kraju się z nich śmieje?

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama