Najlepsi kardiolodzy spotkają w Katowicach

  Najlepsi kardiolodzy spotkają w Katowicach

  KASIA

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Najwybitniejsi kardiolodzy spotkają się w sobotę w Katowicach na II Konferencji Intensywnej Terapii Kardiologicznej pt. „Intensywna terapia kardiologiczna w teorii i praktyce klinicznej”. W konferencji weźmie udział 500 specjalistów intensywnej terapii kardiologicznej, wśród nich prof. Waldemar Banasiak z Wrocławia oraz prof. Dariusz Dudek z Warszawy, którzy poruszą temat nowoczesnej terapii przeciwpłytkowej u pacjentów z OZW.
  Jak donoszą organizatorzy konferencji, choroby układu krążenia są główną przyczyną zgonów w Polsce. Co roku umiera z ich powodu ponad 180 tys. osób, przy czym 22 tys. spośród nich to zgony związane z wystąpieniem Ostrych Zespołów Wieńcowych (OZW).

  Co ważne, wydatki NFZ na leczenie OZW wynoszą około 1 mld zł rocznie. Dzięki znacznym nakładom osiągnięto niewątpliwy sukces w leczeniu tej choroby. Śmiertelność wewnątrzszpitalna jest niska i wynosi około 3%.

  Duże nakłady na leczenie interwencyjne w fazie ostrej są niestety tracone z uwagi na wysoką śmiertelność pacjentów po OZW w perspektywie długoterminowej. Problem leczenia chorych po OZW nadal pozostaje nierozwiązany. Świadczy o tym wysoka śmiertelność pacjentów w ciągu roku, dwóch i trzech lat po wystąpieniu OZW. Zdaniem ekspertów niezwykle ważna jest rola kardiologicznej prewencji wtórnej.

  Żeby do takich sytuacji w przyszłości dochodziło rzadziej albo w ogóle, eksperci regularnie dyskutują o przyszłości kardiologii. Kolejną okazją do poprawy sytuacji pacjentów z chorobami serca będzie jutrzejsza konferencja.


  *Próbny sprawdzian szóstoklasistów 2014 ARKUSZE + KLUCZ ODPOWIEDZI
  *Horoskop 2014: Karty tarota ostrzegają [PRZEPOWIEDNIE NA 2014]
  *Tabliczka mnożenia do wydrukowania [WZORY TABLICZEK MNOŻENIA]
  *Urlop macierzyński 2014 [ZASADY I TERMINY: URLOP RODZICIELSKI]

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama