Jura chce skusić turystów swoją zimową ofertą

  Jura chce skusić turystów swoją zimową ofertą

  Janusz Strzelczyk, Krzysztof Suliga

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W Koziegłowach powstaje lodowisko Orlik, jedno z dwóch w województwie śląskim (drugie będzie w Wodzisławiu). Będzie kosztowało 600 tys. zł. Ślizgać się na nim będzie można w grudniu. W przyszły weekend otwarte zostaną narciarskie trasy biegowe.
  Na stoku w Morsku można korzystać z trzech tras

  Na stoku w Morsku można korzystać z trzech tras ©Fot. Janusz Strzelczyk

  W Olsztynie miejscowy klub biegacza, korzystając z sobotnich i niedzielnych opadów śniegu, wytycza trasy wokół zamkowego wzgórza. Z kolei goprowcy w Podlesicach przygotowują trasy wokół góry Zborów.
  Turystyczna przyszłość Jury zimą to narciarstwo biegowe
  Do Olsztyna można dotrzeć ze Śląska samochodem skręcając na przedmieściach Częstochowy z trasy DK 1 na drogę do Kielc. Z Częstochowy można tam dotrzeć autobusem podmiejskim. Do Podlesic - przez Zawiercie i Włodowice. Tą samą trasą możemy dojechać do Morska, gdzie już naśnieżono popularny stok narciarski o długości ponad 500 metrów.

  - Mamy na Jurze pod opieką dwa stoki - mówi Adam van der Coghen, naczelnik Jurajskiej Grupy Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. - Atrakcyjny stok z wyciągiem orczykowym jest w Morsku. Narciarze mogą tu korzystać z trzech tras. Najdłuższa ma 400 metrów, a najdłuższa na Jurze (550 m) jest w Cisowej.

  Jura kusi także otwartą właśnie trasą biegową w Suliszowi-cach w gminie Żarki.
  - Turystyczna przyszłość Jury zimą to narciarstwo biegowe - mówi Dariusz Lasecki, współwłaściciel zamków w Mirowie i Bobolicach. - Zrobimy trasę biegową między zamkami - zapewnia.
  Tymczasem właściciele gospodarstw agroturystycznych już są gotowi do organizowania kuligów. Trasa biegnie przez wsie: Ostrów, Przybynów i Zaborze.


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo