Formuła 1 Grand Prix Malezji: Hamilton wygrał kwalifikacje [ZDJĘCIA]

Redakcja
Formuła 1 Grand Prix Malezji kwalifikacje
Formuła 1 Grand Prix Malezji kwalifikacje EPA/SRDJAN SUKI
Formula 1 Grand Prix Malezji: Brytyjczyk Lewis Hamilton wygrał kwalifikacje! Drugi był broniący tytułu Niemiec Sebastian Vettel, a trzeci jego rodak Nico Rosberg. ZOBACZ ZDJĘCIA

Formula 1 Grand Prix Malezji:

ZOBACZ KONIECZNIE WYNIKI + KLASYFIKACJA + ZDJĘCIA:
GRAND PRIX MALEZJI WYGRAŁ HAMILTON

Brytyjczyk Lewis Hamilton wygrał kwalifikacje przed niedzielnym wyścigiem samochodowych mistrzostw świata Formuły 1 Grand Prix Malezji na torze w Sepang. Drugi był broniący tytułu Niemiec Sebastian Vettel, a trzeci jego rodak Nico Rosberg.

ZOBACZ KONIECZNIE FORMUŁA 1 - GDZIE OGLĄDAĆ WYŚCIGI:
FORMUŁA 1: GDZIE OGLĄDAĆ + TRANSMISJA TV + RELACJA NA ŻYWO

Ze względu na opady deszczu organizatorzy przesunęli o pół godziny początek kwalifikacji do drugiego w tym sezonie wyścigu o mistrzostwo świata.

ZOBACZ KONIECZNIE:
NOWY SEZON FORMUŁY 1 NA URZĄDZENIACH Z ANDROIDEM

Hamilton, jadący bolidem Mercedes, przejechał okrążenie w czasie 1.59,431. Czterokrotny mistrz świata Vettel (Red Bull Racing) tym razem nie zdołał wywalczyć pole position, przegrywając rywalizację z Hamiltonem o 0,055 s. Kolejny Niemiec Nico Rosberg (Mercedes GP) zanotował czas 2.00,050 i zdystansował Hiszpana Fernando Alonso (Ferrari) - 2.00,175.

Piąty był Australijczyk Daniel Ricciardo (Red Bull Racing) - 2.00,541, a szósty Fin Kimi Raikkonen (Ferrari) - 2.01,218.

Vettel także w inaugurującym sezon wyścigu Grand Prix Australii 16 marca w Melbourne wystartował z drugiej pozycji.

To 33 pole position Hamiltona w karierze i 101 teamu Mercedes. Brytyjczyk zrównał się pod tym względem z czterokrotnym mistrzem świata Francuzem Alainem Prostem i nieżyjącym już Brytyjczykiem Jimem Clarkiem, który zdobył tytuł dwa razy.

W pierwszym wyścigu sezonu 2014 triumfował Rosberg przed Duńczykiem Kevinem Magnusonem i Brytyjczykiem Jensonem Buttonem (obaj McLaren). Vettel nie ukończył zawodów.