Górnik - Jagiellonia 3:3 Karny z kapelusza! [NA ŻYWO, RELACJA LIVE, ZDJĘCIA]

Mecz Górnik Zabrze - Jagiellonia Białystok 3:3
Mecz Górnik Zabrze - Jagiellonia Białystok 3:3 Marzena Bugała-Azarko
Mecz Górnik Zabrze - Jagiellonia Białystok 3:3 NA ŻYWO + TRANSMISJA + RELACJA LIVE W meczu 28. kolejki ekstraklasy Górnik Zabrze gra dziś z Jagiellonią Białystok. Aktualny wynik 3:3 Strzelcami Przemysław Oziębała (23. min.), Radosław Sobolewski (27. min.) i Bartosz Iwan (34. min.). Na 3:1 strzela Adam Dźwigała (43. min.). Na 3:2 Quintana (50 min.) z karnego, a w 80. min Dawid Plizga (karny). Serwis dziennikzachodni.pl prowadzi ralacja LIVE z meczu Górnik - Jagiellonia.

Mecz Górnik Zabrze - Jagiellonia Białystok NA ŻYWO + TRANSMISJA + RELACJA LIVE

W meczu 28. kolejki Górnik Zabrze zremisował z Jagiellonią Białystok 3:3. Bramki strzelili: dla Górnika – Przemysław Oziębała (23), Radosław Sobolewski (28), Bartosz Iwan (33); dla Jagiellonii – Adam Dźwigała (42), Dani Quintana (50-karny), Dawid Plizga (81-karny).

„Zabrze czeka, my czekamy, kiedy w końcu coś wygramy” – śpiewali zabrzańscy kibice na początku meczu z „Jagą”. Górnik ostatni raz wygrał w lidze w 19. kolejce 3 grudnia 2013 roku z Widzewem Łódź.

Kibice, wśród których był selekcjoner Adam Nawałka, nie wierzyli własnym oczom, patrząc jak gospodarze zaczęli spotkanie z Jagiellonią. Zaskoczeni byli też gości, którzy byli mocno zagubieni i grali bardzo nerwowo. Martin Baran był bliski pokonania swego bramkarza Krzysztofa Barana! W ciągu 13. minut Górnik wykonywał sześć rzutów rożnych. Bramką pachniało już po sytuacjach Prejuce’a Nakoulmy, kiedy piłka dwa razy trafiała w poprzeczkę.

Szturm przyniósł efekt, kiedy Robert Jeż dośrodkował na siódmy metr przed bramkę, a Przemysław Oziębała spokojnie z powietrza umieścił piłkę w siatce. Szybko było 2:0 – Jeż odegrał przed pole karne do Radosława Sobolewskiego. Kapitan Górnika strzelił po ziemi, piłka jeszcze odbiła się od nogi Ugochukwu Ukaha, następnie od słupka i znów na stadionie przy Roosevelta zrobiło się radośnie.

Po kolejnych pięciu minutach bramkarz Jagiellonii został pokonany po raz trzeci. Rafał Kosznik ośmieszył obrońcę i podał w pole bramkowe, gdzie świetnie znalazł się Bartosz Iwan.

Jagiellonia zdołała strzelić gola jeszcze przed przerwą, na dodatek Górnik stracił nie tylko bramkę, ale również Iwana. Dani Quintana podał z rzutu wolnego, Grzegorz Kasprzik tak interweniował, że znokautował Iwana, a Adam Dźwigała (syn byłego zawodnika Górnika) strzelił do pustej bramki. „Ajwen” opuścił boisko na noszach.

Od początku drugiej połowy zaatakowała Jagiellonia. Kasprzik wygrał pojedynek z Dawidem Plizgą, jednak wkrótce był w jeszcze większych opałach. Paweł Olkowski sprokurował rzut karny faulując Macieja Gajosa. Do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł Quintana i było tylko 3:2!

Pierwsza wiosenna wygrana Górnika już nie była taka pewna. Goście poczuli swoją szansę, a zabrzanie starali się uspokoić sytuację poprzez czwartą bramkę. Bliski szczęścia był Nakoulma, ale tym razem piłka po rękach bramkarza trafiła w słupek.

Stało się jednak co, czego obawiali się kibice – w 81. minucie Jagiellonia wyrównała bo bardzo kontrowersyjnym rzucie karnym. Bekim Balaj upadł niby sfaulowany przez Borisa Pandżę i sędzia wskazał na „wapno”. Plizga pewnie pokonał Kasprzika – 3:3.
Górnik ciągle nie wygrał wiosną, a Robert Warzycha nadal czeka na pierwsze zwycięstwo w roli trenera zabrzan.

WCZEŚNIEJ PISALIŚMY:

Górnik Zabrze w tym roku jeszcze ani razu nie wygrał. Na pierwsze zwycięstwo w roli opiekuna zabrzan czeka trener Robert Warzycha. Jego podopieczni w środę w falalnym stylu odpadli z Pucharu Polski przegrywając drugi mecz z Zawiszą - 0:3. W poprzedniej kolejce Górnik zremisował we Wrocławiu ze Śląskiem 1:1.

- Nie jest tajemnicą i nie ukrywamy tego, że mecz z Jagiellonią jest dla nas ważny - mówi trener Warzycha, cytowany przez oficjalną stronę Gornika. - Zresztą wszystkie były ważne, ale ten szczególnie. Zawiedliśmy ostatnio kibiców swoją postawą w meczu pucharowym i chcielibyśmy im to jakoś wynagrodzić. Zależy nam na zdobyciu punktów i wygraniu pierwszego meczu w tym roku. To na pewno uzdrowiłoby sytuację. Musimy jednak uważać, by presja nie powiązała nam nóg. Trzeba zagrać inteligentnie i pamiętać o tym, że Jagiellonia też bardzo potrzebuje punktów.

Jaki wynik padnie w meczu Górnik Zabrze - Jagiellonia Białystok?

Po kontuzji do składu wraca Mateusz Zachara. Jesienią Górnik wygrał w Białymstoku 1:0 właśnie po bramce tego napastnika.

- Zachara będzie brany pod uwagę, jednak dopiero się okaże na ile minut jest przygotowany. To na pewno będzie wzmocnienie nie tylko fizyczne, ale także psychiczne dla pozostałych piłkarzy. Mam nadzieję, że zagra także Olkowski - dodaje Warzycha.

Mecz Górnik Zabrze - Jagiellonia Białystok transmitować będzie Canal+ Sport.