Ważne
  Rajd Akropolu 2014: Kajetanowicz trzeci, zwycięstwo Breena...

  Rajd Akropolu 2014: Kajetanowicz trzeci, zwycięstwo Breena [WYNIKI + WIDEO]

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Rajd Akropolu 2014
  1/5
  przejdź do galerii

  Rajd Akropolu 2014 ©Marcin Snopkowski

  Rajd Akropolu 2014: Kajetan Kajetanowicz (Ford Fiesta R5) zajął trzecie miejsce w Rajdzie Akropolu, trzeciej rundzie samochodowych mistrzostw Europy. Zwyciężył Irlandczyk Craig Breen (Peugeot 208 T16), który objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej.
  Rajd Akropolu 2014:

  Kajetan Kajetanowicz stracił do zwycięzcy 42,1 s. Drugie miejsce zajął były trzykrotny mistrz Polski Francuz Bryan Bouffier (Citroen DS3) - strata 8,1.

  Czterokrotny rajdowy mistrz kraju Kajetanowicz startował w Grecji po raz pierwszy w karierze. Po pierwszej niedzielnej pętli awansował nawet na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej, ale później znalazł się na trzeciej pozycji i utrzymał ją do końca imprezy.


  - Taki rajd był dla mnie nowością. Impreza, w której rywalizujemy pierwszego dnia na asfalcie, a drugiego na szutrze to nieznane mi dotąd doświadczenie w mojej karierze. Wygrywanie na oesach z bardzo szybkimi kierowcami napawa optymizmem i mobilizuje do tego, żeby nadal ciężko pracować. Dziękuję im za dostarczenie wielu wrażeń i świetną rywalizację. Atmosfera podczas rajdu była niepowtarzalna także dzięki kibicom, którzy na każdym kroku okazywali sympatię i wsparcie. Od moich Partnerów dostałem szansę wystartowania w zagranicznych rajdach, które są czymś niesamowitym. Dzięki nim mam szansę nadal rozwijać się jako kierowca. Cały team spisał się świetnie, ciężko pracując podczas tego rajdu. To duży komfort psychiczny mieć takich fajnych ludzi wokół siebie. Fantastycznie jest ukończyć Rajd Akropolu, a miejsce na podium wśród najszybszym kierowców w Europie, w pierwszym starcie tutaj, to spełnienie marzeń! - powiedział Kajetan Kajetanowicz na mecie.  W tym roku po raz pierwszy stanął na podium rajdu zaliczanego do klasyfikacji ME. W dorobku ma już jednak także zwycięstwo w rundzie ME, wygrał bowiem w 2013 roku 70. Rajd Polski, który był wtedy rundą mistrzostw Europy. Wcześniej kierowca z Ustronia triumfował w Rajdzie Polski na trasach w rejonie Mikołajek także w 2010 i 2011 roku.

  Kajetanowicz awansował na czwarte miejsce w klasyfikacji ME. Polak dotychczas był czwarty w Rajdzie Liepaja, a pierwszej rundy ME styczniowego Rajdu Janner w Austrii nie ukończył z powodu awarii samochodu.

  Czwartą eliminacją ME będzie w dniach 17-19 kwietnia Rajd Irlandii. W sezonie 2014 zaplanowane jest jedenaście rund, nie ma wśród nich żadnej imprezy w kraju, gdyż 71. Rajd Polski będzie pod koniec czerwca zaliczany do mistrzostw świata.

  Wyniki:

  1. Craig Breen (Irlandia/Peugeot 208 T16) 2:21.20,2
  2. Bryan Bouffier (Francja/Citroen DS3 RRC) strata 8,1 s
  3. Kajetan Kajetanowicz (Polska/Ford Fiesta R5) 42,1


  *Próbny sprawdzian szóstoklasistów 2014 ARKUSZE + KLUCZ ODPOWIEDZI
  *Horoskop 2014: Karty tarota ostrzegają [PRZEPOWIEDNIE NA 2014]
  *Tabliczka mnożenia do wydrukowania [WZORY TABLICZEK MNOŻENIA]
  *Urlop macierzyński 2014 [ZASADY I TERMINY: URLOP RODZICIELSKI]

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama