Żywiec, Przyłęków: Zimowe warsztaty folklorystyczne o...

  Żywiec, Przyłęków: Zimowe warsztaty folklorystyczne o świętach w Beskidach

  Wanda Then

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Zimowymi warsztatami folklorystycznymi w Przyłękowie rozpocznie się w najbliższą środę na Żywiecczyźnie tegoroczny cykl "Boże Narodzenie w Beskidach". Głównym jego celem jest ocalenie od zapomnienia zwyczajów i obrzędów związanych ze świętami Bożego Narodzenia.
  Zimowe warsztaty folklorystyczne odbywać się będą we wszystkich gminach powiatu żywieckiego, a tematem warsztatów będą dekoracje świąteczne, w tym łańcuchy, zabawki oraz plastyka obrzędowa.
  Uczestnicy tegorocznych warsztatów po raz pierwszy będą mogli nauczyć się wykonywania tradycyjnych rekwizytów: masek obrzędowych i turonia.

  Jak co roku, warsztatom towarzyszą także konkursy literacki i plastyczny, adresowane do dzieci i młodzieży wszystkich typów szkół.


  - Konkursy mają pomóc w zachowaniu i propagowaniu tradycji bożonarodzeniowych. Tematem prac powinny być bowiem zwyczaje związane z obchodzeniem świąt na Żywiecczyźnie, a zwłaszcza te kultywowane w rodzinnym domu - mówi Mirosław Dziergas, dyrektor Wydziału Turystyki, Kultury, Sportu i Promocji Powiatu Starostwa Powiatowego w Żywcu.

  Imprezy cyklu "Boże Narodzenie w Beskidach" zakończą barwne i dynamiczne prezentacje artystyczne wszystkich gmin powiatu, które odbędą się w Miejskim Centrum Kultury w Żywcu. Zaplanowano je na 22 i 23 stycznia 2011 roku.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama