Dziś Korzeniec w Teatrze Telewizji, a w sobotę premiera...

  Dziś Korzeniec w Teatrze Telewizji, a w sobotę premiera kolejnej sztuki Brzyka i Śpiewaka

  Tomasz Szymczyk

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W "Korzeńcu" zagrali m.in. Maria Bieńkowska i Grzegorz Kwas

  W "Korzeńcu" zagrali m.in. Maria Bieńkowska i Grzegorz Kwas ©Arkadiusz Ławrywianiec

  Teatr Zagłębia zaprasza na nową sztukę Remigiusza Brzyka i Tomasza Śpiewaka, tymczasem dziś TVP Kultura pokaże "Korzeńca".
  W "Korzeńcu" zagrali m.in. Maria Bieńkowska i Grzegorz Kwas

  W "Korzeńcu" zagrali m.in. Maria Bieńkowska i Grzegorz Kwas ©Arkadiusz Ławrywianiec

  Odbiorniki telewizyjne miłośników teatru z Sosnowca i całego regionu dzisiaj wieczorem powinny być włączone na #TVP Kultura. W ramach Teatru Telewizji stacja ta pokaże "Korzeńca" - przedstawienie zrealizowane przez Remigiusza Brzyka i Tomasza Śpiewaka w sosnowieckim Teatrze Zagłębia. Spektakl to adaptacja książki Zbigniewa Białasa pod tym samym tytułem, której akcja dzieje się w carskim jeszcze Sosnowcu przed I wojną światową.


  Zdjęcia do telewizyjnej wersji spektaklu rozpoczęły się w listopadzie. Powstawały m.in. w Teatrze Zagłębia, studio Telewizji Katowice oraz w plenerach Sosnowca. Z twórcami teatralnego "Korzeńca" współpracował operator i reżyser Marcin Koszałka.

  Twórcy teatralnego "Korzeńca" Remigiusz Brzyk i Tomasz Śpiewak kończą właśnie w sosnowieckim teatrze pracę nad nową sztuką. Premierę przedstawienia pod tytułem "Koń, kobieta i kanarek" zaplanowano na najbliższą sobotę 5 kwietnia.

  - Tytuł sztuki nawiązuje do rozporządzeń, na mocy których w latach pięćdziesiątych wprowadzono w kopalniach zakaz pracy pod ziemią kobiet, koni i kanarków. Nie będzie to przedstawienie ani lokalne, ani historyczne. Używając kostiumu górniczego Śpiewak i Brzyk tworzą współczesną przypowieść o przemocy wobec kobiet i ich - ograniczonym - prawie do przerwania niechcianej ciąży. W przypowieści Tomasza Śpiewaka koń, kobieta i kanarek stają się metaforą rodziny - mówi Jarosław Ciołek z Teatru Zagłębia.

  W przedstawieniu zobaczymy m.in. Michała Bałagę, Zbigniewa Leraczyka, Marię Bieńkowską, Edytę Ostojak, Wojciecha Leśniaka oraz gościnnie Piotra Żurawskiego.


  *Próbny sprawdzian szóstoklasistów 2014 ARKUSZE + KLUCZ ODPOWIEDZI
  *Horoskop 2014: Karty tarota ostrzegają [PRZEPOWIEDNIE NA 2014]
  *Tabliczka mnożenia do wydrukowania [WZORY TABLICZEK MNOŻENIA]
  *Urlop macierzyński 2014 [ZASADY I TERMINY: URLOP RODZICIELSKI]

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Jaki to rezyser?

   kulturka kołem się toczy... (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Przestańcie Koszałkę tytułować reżyserem, skoro jest tylko dobrym operatorem filmowym. Jeśli realizacja tv Katowice będzie na takim poziomie, jak kompletnie schrzanionego "Cholonka", to szkoda kasy...rozwiń całość

   Przestańcie Koszałkę tytułować reżyserem, skoro jest tylko dobrym operatorem filmowym. Jeśli realizacja tv Katowice będzie na takim poziomie, jak kompletnie schrzanionego "Cholonka", to szkoda kasy na takie pseudoartystyczne działania wydawać.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama