Zima zbiera żniwo na śląskich drogach [RAPORT]

  Zima zbiera żniwo na śląskich drogach [RAPORT]

  Damian Łukowiak

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Liczne kolizje, nieprzejezdne drogi i na szczęście mała liczba poszkodowanych. Oto bilans sytuacji na śląskich drogach.
  Wypadek w Ligocie koło Czechowic-Dziedzic

  Wypadek w Ligocie koło Czechowic-Dziedzic ©Łukasz Klimaniec

  W Częstochowie doszło do największej ilości kolizji. Policja odnotowała ich 10. Na ulicy łączącej Kościelec i Grabową bus wpadł do rowu. Siedmiu pasażerów busa jest rannych.

  Na drodze krajowej nr 1 do Katowic od rana był bardzo spowolniony ruch. Policja apeluje o rozsądek i cierpliwość w trakcie jazdy.

  Podobnie było w Zawierciu, droga 78 jest przejezdna, ale kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami. Powodem zwykle są samochody ciężarowe z letnimi oponami, które nie radzą sobie z podjazdami na wzniesienia. Doszło do jednego większego wypadku, w wyniku którego jedna osoba jest ranna.

  Na spore utrudnienia w ruchu mogli narzekać kierowcy w Chorzowie. Cała ulica Stefana Batorego aż do bezpośredniego wyjazdu na autostradę A4 była zakorkowana. Powodem była między innymi niedziałająca sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulicy Stefana Batorego z Czempiela oraz Odrodzenia.

  Natomiast w Zabrzu trudne warunki do jazdy panowały przede wszystkim na ulicach 3 Maja, Wolności oraz skrzyżowania na placu Teatralnym. Na drodze krajowej 88 natomiast bus wjechał do rowu. Nikomu nic się nie stało, pasażerowie wyszli z samochodu o własnych siłach.

  W Bytomiu doszło do jednego wypadku, dziewczynka została przejechana przez 34-letnią kobietę. Aktualnie dziewczyna ze złamaną nogą przebywa w szpitalu w Chorzowie.

  W większości miast doszło do mniejszych wypadków i kolizji. Są one głównie spowodowane przez błoto pośniegowe. W Rudzie Śląskiej doszło do 3 kolizji - wszystkie były związane z poślizgami.

  W Piekarach Śląskich policja odnotowała jedną kolizję. Na ulicy Jana Pawła II zderzył się samochód osobowy i dostawczy.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama