Egzamin komorników 2014. Dziś komornicy zdają egzamin...

  Egzamin komorników 2014. Dziś komornicy zdają egzamin zawodowy

  Paweł Pawlik

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Nie tylko szóstoklasiści przystąpią dziś do ważnego egzaminu. W dniach 1-2 kwietnia 2014 r. odbędzie się egzamin komorniczy.
  Egzamin rozpoczyna się o godz. 10.00 i trwa po 6 godzin każdego dnia. Zdający każdego dnia opracowują jedno zadanie pisemne przygotowane na dany dzień egzaminu komorniczego.

  Do egzaminu przystąpi około 630 zdających.

  Egzamin przeprowadzany będzie przez 7 komisji egzaminacyjnychpowołanych przez Ministra Sprawiedliwości, mających siedziby w Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu.
  W skład każdej z komisji egzaminacyjnych wchodzi 7 osób – 4 przedstawicieli Ministra Sprawiedliwości, 2 przedstawicieli samorządu zawodowego komorników i jeden pracownik naukowy, naukowo-dydaktyczny lub dydaktyczny.

  Ogłoszenia wyników tegorocznego egzaminu komorniczego należy spodziewać się w maju br.

  Zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o komornikach sądowych i egzekucji, w trakcie egzaminu zdający opracowują dwa zadania pisemne, dotyczące czynności wchodzących w zakres ustawowych zadań komorników. Zadania egzaminacyjne – jednakowe dla wszystkich zdających – przygotowane są przez zespół, powołany przez Ministra Sprawiedliwości, w skład którego wchodzą przedstawiciele Ministra Sprawiedliwości oraz przedstawiciele delegowani przez Krajową Radę Komorniczą.

  W wyniku zmian wprowadzonych ustawą z czerwca ubiegłego roku o zmianie ustaw regulujących wykonywanie niektórych zawodów, egzamin komorniczy nie będzie już obejmował części ustnej.


  *Próbny sprawdzian szóstoklasistów 2014 ARKUSZE + KLUCZ ODPOWIEDZI
  *Horoskop 2014: Karty tarota ostrzegają [PRZEPOWIEDNIE NA 2014]
  *Tabliczka mnożenia do wydrukowania [WZORY TABLICZEK MNOŻENIA]
  *Urlop macierzyński 2014 [ZASADY I TERMINY: URLOP RODZICIELSKI]

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama