Wystawa na szynach, czyli wielkanocna edycja "Świątecznej...

  Wystawa na szynach, czyli wielkanocna edycja "Świątecznej jazdy z Muzeum Śląskim" [ZDJĘCIA]

  PP

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Wystawa na szynach, czyli wielkanocna edycja "Świątecznej jazdy z Muzeum Śląskim" [ZDJĘCIA]
  1/16
  przejdź do galerii

  ©Arkadiusz Gola

  Ruszyła mobilna - tramwajowa wystawa Muzeum Śląskiego. Wielkanocną ekspozycję można zwiedzać od 1 do 21 kwietnia w niektórych miastach województwa. ZOBACZ ZDJĘCIA
  W świątecznym tramwaju znajdą się rzeźby o tematyce pasyjnej – „Chrystusa Zmartwychwstałego” autorstwa Józefa Hulki z Łękawicy i „Chrystusa Frasobliwego” wykonanego przez Stanisława Kwaśnego z Mesznej – oraz wielobarwne, ręcznie rzeźbione ptaki twórców z ośrodka w Stryszawie.

  Prace pochodzą ze zbiorów galerii Regionalnego Ośrodka Kultury w Bielsku Białej. Natomiast z pracowni artysty Józefa Szypuły z Czechowic Dziedzic zaprezentowane zostaną kapliczki ze scenami pasyjnymi.
  Ponadto w tramwaju znajdą się archiwalne fotografie ilustrujące obrzędy Wielkiego Tygodnia oraz tradycyjne świąteczne pocztówki. Wystawę krążącą po Górnym Śląsku będzie można zwiedzać na wybranych przystankach lub – dzięki współpracy z KZK GOP – odbyć niecodzienną przejażdżkę zabytkowym tramwajem typu N w towarzystwie muzealnych eksponatów.

  To już 12 edycja akcji współorganizowanej przez Muzeum Śląskie, Tramwaje Śląskie S.A., KZK GOP i Klub Miłośników Transportu Miejskiego. Podczas ostatniej akcji wystawę zwiedziło około 4500 osób.

  W tym roku pasażerowie „Świątecznej jazdy…” mają szansę zapoznać się także z ofertą Regionalnego Ośrodka Kultury w Katowicach, Opery Śląskiej w Bytomiu, Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, Muzeum Archidiecezjalnego w Katowicach, Muzeum Miejskiego w Chorzowie oraz Filharmonii Śląskiej, czyli instytucji znajdujących się w miastach, przez które przejeżdża zabytkowy tramwaj.

  Ze względu na remonty i wiążące się z nimi zamknięcie połączenia torowego między Katowicami i Sosnowcem, tym razem tramwaj muzealny nie odwiedzi miast Zagłębia. Wszystkich pasażerów zapraszamy do zwiedzania wystawy w dniach 1-21 kwietnia w Bytomiu, Chorzowie, Katowicach, Rudzie Śląskiej, Siemianowicach Śląskich lub Zabrzu.


  *Próbny sprawdzian szóstoklasistów 2014 ARKUSZE + KLUCZ ODPOWIEDZI
  *Horoskop 2014: Karty tarota ostrzegają [PRZEPOWIEDNIE NA 2014]
  *Tabliczka mnożenia do wydrukowania [WZORY TABLICZEK MNOŻENIA]
  *Urlop macierzyński 2014 [ZASADY I TERMINY: URLOP RODZICIELSKI]

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   fajny tranwaj muzeum

   czytelnik (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   tylko nie ma informacji w jakich miastach i przystankach bendzie odiezdzal tranwaj muzeum nawet kzk gop nie podało rozkładów jazdy i godzin tego tranwaju szok ciekawe czy na infolini kzk gop mają...rozwiń całość

   tylko nie ma informacji w jakich miastach i przystankach bendzie odiezdzal tranwaj muzeum nawet kzk gop nie podało rozkładów jazdy i godzin tego tranwaju szok ciekawe czy na infolini kzk gop mają rozkład jazdy tego tranwaju muzeum godziny przystanki gdzie się bendzie zatrzymywał bo tylko wiadomo ze kursuje od 1 do 21 kwietniazwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama