Oszuści z Dąbrowy Górniczej: Zamiast telefonu ziemniaki w...

  Oszuści z Dąbrowy Górniczej: Zamiast telefonu ziemniaki w paczce?

  BS

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Oszuści zatrzymani

  Oszuści zatrzymani ©ARC

  Policjanci zatrzymali oszusta, który dopuścił się w trzech województwach blisko 70 wyłudzeń o łącznej kwocie kilkudziesięciu tysięcy złotych. Działał z dwoma wspólnikami.
  Oszuści zatrzymani

  Oszuści zatrzymani ©ARC

  Głównym sprawcą okazał się 24-letni mieszkaniec Dąbrowy Górniczej. Udowodniono mu popełnienie i usiłowanie popełnienia 69 oszustw, w tym dwóch w Świętochłowicach.

  Jego wspólnikom - 25-latkowi z Dąbrowy Górniczej i 26-latkowi bez stałego miejsca zamieszkania - udowodniono łącznie 31 oszustw.

  Od maja 2011 do października 2013 roku w kilkunastu miastach w województwach: śląskim, dolnośląskim i małopolskim wyłudzili oni przynajmniej kilkadziesiąt tysięcy złotych.

  Sposób działania opierał się zawsze na wykorzystaniu ludzkiej naiwności, łatwowierności i nieostrożności. Oszuści najczęściej przychodzili do małych sklepów i podawali się np. za mechaników samochodowych, konserwatorów różnych urządzeń, serwisantów klimatyzacji itp.

  Pod nieobecność „zleceniodawców usług” - głównie właścicieli tych sklepów - pobierali oni rzekomo należne im zapłaty za wykonane prace. Podszywali się również pod kurierów przesyłek.

  Doręczając spreparowane paczki, zawierające np. kilka ziemniaków, również pobierali za nie opłaty. Otrzymywane kwoty wahały się przeważnie od stu do kilkuset złotych.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama