Żywiecki PKS likwiduje od mnóstwo kursów

  Żywiecki PKS likwiduje od mnóstwo kursów

  Łukasz Gardas

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Żywiecki PKS likwiduje od mnóstwo kursów

  ©FOT. ŁUKASZ GARDAS

  Kilkadziesiąt kolejnych połączeń wycina ze swojego rozkładu jazdy Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Żywcu. Zmiany zaczną obowiązywać od środy.
  Żywiecki PKS likwiduje od mnóstwo kursów

  ©FOT. ŁUKASZ GARDAS

  Klienci są niezadowoleni, bo największy przewoźnik na Żywiecczyźnie nie pierwszy raz w tym roku obcina połączenia. Uważają, że ograniczanie kursów dowodzi, iż firma jest źle zarządzana.

  - Żywieckie Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej już od dłuższego czasu coraz gorzej prosperuje. Pozostaje mieć nadzieję, że linie przejmie w końcu ktoś odpowiedzialny, kto będzie potrafił odpowiednio zadbać o pasażerów - mówi Jarosław Dudek (na zdjęciu), licealista z Kocierza Moszczanickiego (gmina Łękawica), który codziennie dojeżdża do szkoły w Żywcu.


  Od środy autobusy w ogóle nie będą już jeździły do następujących miejscowości: Ostrego i Twardorzeczki (gmina Lipowa), Kamesznicy (gmina Milówka), Soli oraz Zwardonia (gmina Rajcza), a także Koszarawy Bystrej. Z rozkładu znikną również wszystkie kursy z Żywca i Lasu do Bielska-Białej.
  Oprócz tego zlikwidowanych zostanie też wiele połączeń na pozostałych liniach obsługiwanych przez przewoźnika. Ograniczenia dotyczyć będą głównie weekendów.

  Michał Wójtowski, prezes PKS Żywiec, przekonuje, że likwidacja kursów jest koniecznością, bo przemawiają za tym względy ekonomiczne.
  - Nie będziemy wykonywać kursów tam, gdzie jest to nieopłacalne - podkreśla szef firmy.
  Mieszkańcy powiatu boją się, że kolejne cięcia oznaczają, że nie będą mieli jak dotrzeć do pracy oraz szkoły.  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   PKS nieistnieje od 1989 r,

   baca (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 4

   Tą nawę prosze nie wymieniać-

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama