Mniejsi przewoźnicy, jak PKM Jaworzno, wyprzedzają KZK GOP w...

  Mniejsi przewoźnicy, jak PKM Jaworzno, wyprzedzają KZK GOP w udogodnieniach

  Anna Zielonka

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  PKM Jaworzno, oprócz nowoczesnego taboru, oferuje swoim pasażerom szereg innych udogodnień, np. sklep internetowy
  1/2
  przejdź do galerii

  PKM Jaworzno, oprócz nowoczesnego taboru, oferuje swoim pasażerom szereg innych udogodnień, np. sklep internetowy ©PKM Jaworzno

  Pasażerowie Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Jaworznie mogą, nie wychodząc z domu, doładować Jaworznicką Kartę Miejską biletem okresowym. Wszystko za pomocą sklepu internetowego, z którego z powodzeniem korzystają już warszawiacy.
  Możesz zapłacić za przejazd przez internet

  Jak to działa? Pod adresem: kartamiejska.pl/jaworzno można bezpłatnie zarejestrować się i podać numer JKM. Gdy pasażer wybierze już bilet okresowy (miesięczny lub kwartalny), przechodzi do menu płatności - kartą płatniczą lub przelewem internetowym z konta bankowego. Każda transakcja dokonana w sklepie internetowym jest poświadczana wiadomością e-mail, wysyłaną pod wskazany przez użytkownika adres.

  - Ważne jest też to, że taki bilet zaczyna obowiązywać w terminie określonym przez samego pasażera, czyli niekoniecznie od momentu, w którym bilet jest kupowany - wyjaśnia Tomasz Wilgos, rzecznik PKM Jaworzno.


  Jaworzniccy pasażerowie korzystają już z wielu nowinek technicznych, ułatwiających podróżowanie miejską komunikacją. Na przykład przewoźnik umożliwił klientom dostęp do serwisu dynamicznej informacji pasażerskiej, dzięki któremu SMS-em lub na stronie internetowej w każdej chwili można sprawdzić faktyczny czas przyjazdu autobusu. W pojazdach są zainstalowane biletomaty i działa darmowy internet. PKM testuje też elektrobusy, bo zamierza kupić kilka sztuk tych ekologicznych pojazdów. Czy kolejnym krokiem będzie wprowadzenie internetowych doładowań JKM również biletami jednorazowymi?

  - Jak na razie PKM Jaworzno nie planuje takiego przedsięwzięcia - zaprzecza rzecznik.

  Nad wprowadzeniem Śląskiej Karty Usług Publicznych największy śląski przewoźnik KZK GOP "pracuje" od wielu lat. Wprowadzenie elektronicznego biletu miało nastąpić już wiosną ub. roku. Jednak nic z tego nie wyszło. Ostatnio termin znów został przesunięty.

  - Wykonawca ma czas do końca roku - informuje nas Anna Koteras, rzeczniczka KZK GOP.

  Rybnik i Tychy też do przodu

  Jeśli chodzi o użyteczne dla pasażerów nowinki techniczne, to w naszym regionie nie tylko PKM Jaworzno wyprzedza KZK GOP.

  Dobrze sobie radzą też inni mniejsi przewoźnicy. Rybnicki Zarząd Transportu Drogowego od lat wykorzystuje wielofunkcyjną elektroniczną kartę miejską, z kolei Miejski Zarząd Komunikacji w Tychach wprowadził, podobnie jak PKM Jaworzno i ZKM Zawiercie, usługę portalu kiedyprzyjedzie.pl. Poza tym o opóźnieniach pasażerowie są też informowani esemesowo.


  *Restauracja Kryształowa Katowice bez Magdy Gessler. Teraz Maria Ożga z MasterChef
  *Próbny sprawdzian szóstoklasistów 2014 ARKUSZE + KLUCZ ODPOWIEDZI
  *Prezenty na Komunię Św. Zastanów się i wybierz [TOP 10 PREZENTY KOMUNIJNE
  *Agnieszka Radwańska na turnieju tenisowym BNP PARIBAS KATOWICE OPEN
  *Tabliczka mnożenia do wydrukowania [WZORY TABLICZEK MNOŻENIA]

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama